Nitelikli Yağma Suçuna Ceza Yağdı!..

Milas Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Bürosu ekiplerinin geçen Ekim ayında, Milas ve Bodrum'da gerçekleştirdiği operasyonda, nitelikli yağma iddiasıyla gözaltına alındıktan sonra tutuklanan 3 zanlıdan birine 13, diğer iki zanlıya ise 10’ar yıl hapis cezası verildi.

Nitelikli Yağma Suçuna Ceza Yağdı!..

Milas Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Bürosu ekiplerinin, geçtiğimiz yıl ekim ayında gerçekleştirdiği çalışmayla yakalanan K.Ö., A.S.Y. ve Z.F.Ö. isimli nitelikli yağma zanlıları, dün Bodrum Ağır Ceza Mahkemesi’nde hakim karşısına çıkarıldı.

Duruşma sonucunda; yağma ve tefecilikle suçlanan tutuklu zanlılardan K.Ö.’ye 13 yıl, A.S.Y. ve Z.F.Ö.’ye 10’ar yıl hapis cezası verildi.

MİLAS MERKEZLİ TEFECİLİK VE YAĞMA OPERASYONU

Milas ve Bodrum’da nitelikli yağma suçu işlediği belirlenen 3 zanlının yakalanması için çalışma yapan Milas Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Bürosu ekipleri, 4 ay süren teknik ve fiziki takibin ardından, Milas ve Bodrum’da belirlenen adreslere eş zamanlı operasyon düzenlenmiş ve operasyonlarda K.Ö., A.S.Y. ve Z.F.Ö. gözaltına alınmıştı.

Şüphelilerin evlerinde yapılan aramada, 4 farklı kişiden alınan toplam 651 bin lira tutarında 8 senet, ruhsatsız 1 tabanca, 4 şarjör ve 384 mermi ele geçirilmişti.

Öte yandan mahkemenin kararını açıklamasının ardından duruşma çıkışında zanlılar arasında kısa süreli arbede yaşandığı öğrenildi. Tutukluluk hallerinin devamına karar verilen zanlılar cezaevine gönderildi.


Kaynak: Haber Milas