O Aileye Bir Yardım Eli Uzandı...

Bodrum’da eşi ve 10 yaşındaki kızı ile bayram arifesinde sokakta kalan Funda Çavdar’a yardım eli uzandı. Haberimizin ardından Çavdar ailesine yardım etmek isteyen pek çok vatandaş Kent Haber’e ulaştı. Bodrum Belediyesi de konuyla ilgili harekete geçti.

O Aileye Bir Yardım Eli Uzandı...

Turgutreis Mahallesi’nde oturan, Turgutreis Elele Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Funda Çavdar, biriken kira borçlarından dolayı eşi ve 10 yaşındaki kızı Deniz’le birlikte sokakta kalmıştı. Haciz memurlarının evini boşaltması üzerine eşyaları sokakta kalmış, eşyalarının bir kısmını da hurdacılar satın almıştı. 

10 yaşındaki çocuklarına daha iyi bir imkan sunamadıkları için Koruncuk Vakfı’na vereceklerini söyleyen gözü yaşlı anne, bayramdan sonraya kadar müsaade istediklerini ancak bayram arifesinde sokakta kaldıklarını açıklamıştı. 

Kent Haber’e ulaşan izleyicilerimizden hayırsever bir vatandaş aileye yardım eli uzatarak evini tahsis etti. Funda Çavdar, “Sizin aracılığınızla beni Muhsin Bey aradı. Boş durumda kullanmadığı bir evi varmış. Bizi oraya yerleştirmeyi düşünüyor. Kendimize ev buluncaya kadar burada kalabileceğimizi söyledi. Belediye Başkan Yardımcısı Tayfun Yılmaz Bey de aradı yardımcı olmak istediğini söyledi. Aslında Tayfun Bey, iş bu aşamaya gelmeden önce de yardım etmek için çok uğraştı. Çocuğumuzu ne yapacağımızı bilmiyoruz, henüz karar vermedik” dedi. 

Öte yandan Kent Haber'e ulaşan bazı duyarlı vatandaşlar, ailenin çocuklarını herhangi bir yere koruma altına vermeden kendi yanlarında kalması için ellerinden gelen desteği yapmaya hazır olduklarını dile getirdi.