O Haberle İlgili Enteresan Gelişme!

Bodrum’da park ettiği otelin otoparkından güpegündüz çalınan Öznur Aydost’un motosikleti güvenlik görevlilerinin dikkati sayesinde bulundu. Motosikleti alan şahısların enteresan savunmaları ise kafaları karıştırdı.

O Haberle İlgili Enteresan Gelişme!

Geçen hafta yaşanan olayda, bir tur firmasında çalışan Öznur Aydost, Yalıçiftlik Mahallesi’nde faaliyet gösteren bir otele motosikletini park etti. Akşamüstü saatlerinde işi biten Aydost, evine dönmek üzere motosikletini park ettiği yere geldi. Motosikletini yerinde göremeyen Aydost, kısa süreli şok yaşadı. Otelin güvenlik görevlileri ile güvenlik kamerasına bakan Öznur Aydost, 20-25 yaşındaki bir şahsın, düz kontak yaparak çalıştırdığı motosiklete binerek uzaklaştığını gördü. Aydost, Jandarmaya giderek motosikletinin çalındığı ihbarını yaptı. 

GÜVENLİK GÖREVLİLERİNİN DİKKATİ SAYESİNDE YAKALANDI

O motosiklet, önceki gün aynı otelde bulundu. Otelin giriş kapısına motosikletli bir gencin geldiğini gören güvenlik görevlileri, yakından baktıklarında motosikletin Aydost’a ait olduğunu anladı. Şahsı durduran güvenlik görevlileri motosikleti durdurup anahtarı aldı. Daha sonra Öznur Aydost ve jandarmaya haber verildi. 

Motosiklet üzerindeki şahıs, iş arkadaşının geçen hafta yanlışlıkla kendi kiraladıkları motosiklet yerine Öznur Aydost’un motosikletini aldığını, kendisinin de durumu fark etmesi üzerine motosikleti yerine koymak için geldiğini söyledi. 

Jandarma ekipleri olayla ilgili 3 kişiyi ifadelerini almak için karakola götürdü. Şahıslar ifadelerinin ardından serbest bırakılırken, olayla ilgili soruşturma başlatıldı. 

“KİRALAMA BELGESİNİ GÖSTEREMEDİLER”

Kent Haber’e açıklama yapan Öznur Aydost, olayla ilgili şunları söyledi:

“Bu kişiler orada bağlı yabancı bayraklı bir teknede çalışıyorlar. Benim motosikleti götüren başka bir kişi, getiren başka bir kişi. Getiren şahıs, ‘Arkadaşım kiraladığımız motosiklet yerine yanlış motosikleti almış diyor’ ama benim motosikletle onların kiraladıklarını söyledikleri motosiklet aynı değil. Kiralama belgesini gösterin dedim, onu da gösteremediler. Jandarma motosikleti alan kişi, getiren kişi ve kiralayan kişiyi ifade için karakola götürdü. Serbest kaldılar ama soruşturma devam ediyor. Motosiklette fazla bir hasar yok, kontak kırılmış sadece" dedi.