O OKULUN YÖNETİCİLERİ AÇIĞA ALINDI!..

Milas Dr. Mete Ersoy Ortaokulu'nda 8. sınıf öğrencisi Olcay K'nın, okul müdürünün...

O OKULUN YÖNETİCİLERİ AÇIĞA ALINDI!..
Milas Dr. Mete Ersoy Ortaokulu'nda 8. sınıf öğrencisi Olcay K'nın, okul müdürünün odasındaki pencereden atlayarak intihar girişiminde bulunmasıyla ilgili soruşturmada okul müdürü ve müdür yardımcısı açığa alındı.

Olayın okul sınırları içinde meydana gelmesi nedeniyle başlatılan idari soruşturmada Milli Eğitim Bakanlığı müfettişleri de görevlendirildi. Olayla ilgili inceleme yapan ve görevlilerin ifadesine başvuran müfettişler, Dr. Mete Ersoy Ortaokulu Müdürü Kerem Çatak ve Müdür Yardımcısı Fadime Kaplan Önder’in soruşturmanın sağlıklı işlemesi açısından geçici süreyle görevden uzaklaşmasını talep etti. Müfettişlerin talebiyle okulun iki yöneticisi görevden uzaklaştırıldı.

Geçtiğimiz 19 Nisan günü meydana gelen olayda, sınıfındaki bir öğrenciyle tartıştığı iddia edilen 8. sınıf öğrencisi Olcay K, annesi ve okul müdürünün de bulunduğu sırada, odanın penceresinden atlamış, beton zemine düşen öğrenci ağır yaralanmıştı.

İlk tedavisi 75. Yıl Milas Devlet Hastanesinde yapılan öğrenci, hayati tehlikesinin devam etmesi üzerine Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesine sevk edilmişti.

Öğrencinin annesi Emine Erdoğan, olayın detaylarıyla araştırılması talebiyle Muğla Cumhuriyet Başsavcılığına geçtiğimiz cuma günü dilekçe verdi.

Bu arada Olcay K.’nın durumunda iyileşmeler görülse de hayati tehlikesinin devam ettiği öğrenildi.