O Platform Nihayet Kaldırılıyor...

Bodrum’un Gümbet Koyu'nda, 6 yıldır denizde yarı batık durumda duran platformun kaldırılması için çalışma başlatıldı.

O Platform Nihayet Kaldırılıyor...

Yaklaşık 6 yıl önce Gümbet Koyu’na bırakılan ve ardından şiddetli fırtınada yan yatarak batan dev platform yıllardır kaldırılmayı bekliyordu. Kimi vatandaşlar koy içinde çevre ve görsel kirlilik yaratan platformun Gümbet Koyu’nun simgesi haline geldiğini ifade etmişti. Turizm sezonunda binlerce yerli ve yabancı turistin günlük tekne gezilerine çıkmak için uğradığı Gümbet İskelesi’ndeki kötü görüntü vatandaşların tepkisini çekiyordu.

6 yıl sonra o platformun kaldırılması için çalışma başlatıldı. İlgili kurumlardan izin alınarak özel bir firma tarafından başlatılan kaldırma işlemi için makine parkuru platformun olduğu bölgeye getirildi. Önümüzdeki hafta başına kadar bu kötü görüntünün ortadan kalkması bekleniyor. 

Platformu kaldırma işlemini yapan firmadan Kent Haber’e yapılan açıklamada “Biz gerekli kurumlardan izinleri aldık ve makine parkurumuzu kurup çalışmalara başladık. Biz bunu ticari bir menfaat gözetmeden yapıyoruz. İnşallah can ve mal kaybı olmadan Pazartesi veya Salı gününe kadar tamamlarız” denildi.