O Şoförün İşine Son Verildi

Bodrum’da bir işçiye pantolonu kirli diye minibüsün koltuğuna oturmasına izin vermeyen şoförün işine son verildi.

O Şoförün İşine Son Verildi

Bodrum – Yalıkavak hattındaki özel toplu taşıma aracında yaşanan olayda iddiaya göre; boya işleri yaptığı öğrenilen bir vatandaş, minibüse binmek istedi. Minibüs şoförü S.D. ise bu şekilde koltuğa oturamayacağını söylemesi üzerine tartışma başladı. Minibüste bulunan bir kadın yolcu da şoföre müdahale etti. 

Şoför S.D., “Sen bu pantolonla bu koltuğa oturamazsın. Yarın geldiği zaman bu koltuk kirli dendiği zaman beni şikayet ediyorsunuz” dedi. Ardından olayın görüntüsünü çeken kadına yönelen şoför, “Şimdi bak durduk yerde savaş çıkardın arabanın içerisinde. Sen benim habersiz videomu çekemezsin. Bana meydan okuma bak." dedi. 

Olayın görüntüsünü çeken kadın ise “Bence o koltuğa oturabilir. Ben kirli gelirsem beni de almak zorundasın. Beyefendi işçi, oturmak zorunda. Ben savaş çıkarmadım. Beyefendi oturacak. Sen de işçisin, o da işçi. Ben sana meydan okumuyorum, savunduğun şeye meydan okuyorum. Sen bu adamı alma, ondan sonra görüşürüz.” dedi.

Şoför, kadınla tartışmasının ardından tekrar işçiye döndü ve bu kez koltuğa oturması için ikna etmeye çalışarak “Güzel kardeşim, lütfen yerine geçer misin? Ağabey geçer misin yerine?” dedi. 

İşçi ise üzerindeki kıyafetlerin çok kirli olmadığını anlatmaya çalışarak “Bu benim iş elbisem. Leke bırakmaz merak etme." şeklinde konuştu. 

Son olarak kadına çektiği görüntüyü silmesini söyleyen şoför, olumsuz yanıt alınca aracı hareket ettirmeyeceğini söyledi. 

Sosyal medyada düşen görüntü hızla yayıldı. Olaydan haberdar olan şoförün işvereni işine son verdi. Muğla Büyükşehir Belediyesinin de şoför hakkında 2 suçtan cezai işlem uyguladığı ve bir daha belediye bünyesinde çalışmasına izin vermeme kararı aldığı öğrenildi.