O ZORLUKLARI GÜLÜMSEYEREK KARŞILIYOR...

Gümüşlük sahilinde bulunan tuvaletin temizliğinden sorumlu olan Hacer Öztürk kanser...

O ZORLUKLARI GÜLÜMSEYEREK KARŞILIYOR...
Gümüşlük sahilinde bulunan tuvaletin temizliğinden sorumlu olan Hacer Öztürk kanser hastalığına ve hayatın zorluklarına rağmen gülümseyerek misafirlerini karşılıyor.

Yalnız, bulunduğu yeri çiçek bahçesine çevirmekle kalmayan Öztürk herkes okusun diye 2. El kitapları 1.5 liradan satarak hem kitapseverlere kitap ulaştırıyor, hem de geçimini sağlıyor. Pet şişeler içinde yetiştirdiği sardunyalar ile geceleri gül satan Öztürk gülen yüzüyle her durumda mutlu olabilmenin en güzel örneğini sergiliyor. Istanbul’dan gelerek Gümüşlük’e yerleşen Hacer Öztürk Gümüşlük Belediye Başkanı Mehmet Tire’nin desteği ile tuvaletin sorumluluğunu aldığını belirterek şunları söyledi;

“İstanbul’dan Gümüşlüğe geldim. Göğüs kanseriyim. Gümüşlük belediye başkanı Mehmet Tire’nin desteği ile beş senedir burada hayatımı idame ettiriyorum. Buranın havası çok iyi geliyor. İkinci el kitap ve ayrıca restoran çiçeklerini dağıtıyorum. Tuvaleti de işletiyorum. Hayata tutunmaya çalışıyorum.”

2.El kitap satışına nasıl başladığı konusunda sorularımıza ise Hacer Öztürk şöyle cevap verdi;

“Efendim ben de okumaya çok düşkünüm. Bir hobim bu okumayı çok sevdiğim için. Farklı dostlarımın getirdiği kitapları bu şekilde değerlendiriyoruz. Hem okunması hem de insanların faydalanması için. Benim de bu arada hayatımı devam ettirebilmem için, birkaç kuruş kazanma amaçlı”

Bahçe işleri ile uğraşan, sezon bitince çalışmalarına Turgutreis’te devam eden Öztürk, Üniversitede okuyan kızıyla gurur duyduğunu belirtirken ne kadar mutlu olduğunu anlatırken gözlerinin içi gülüyordu.