Oasis’te Alışveriş Festivali Var

Bodrum ve Türkiye’nin farklı yerlerinden üreticiler, ürünlerini Oasis’te düzenlenen “Alışveriş Festivali”nde sergiliyor.

Oasis’te Alışveriş Festivali Var

Oasis Bodrum’da 5 Haziran günü başlayan “Alışveriş Festivali” devam ediyor. Festivalde yerel üreticilerin doğal ve organik ürünleri, yöresel lezzetleri, el emeği göz nuru hediyelik eşyaları stantlarda alıcılarını buluyor. 

Kendi atölyesinde ürettiği mumlarla festivalde stant açan Neslihan Altınbilek, “Bu ürünlerimiz sağlıklı, doğal soya mumu. Bitemeyen fener mumlarım var. Onlar da sizle beraber yaşıyorlar. Mumlarımda parafin pek fazla kullanmıyorum. Bu mum daha fazla dayanıyor ve sağlıklı oluyor. Kokulu olması da ayrı bir özelliği. Mesela lavanta kokulusu var, rahatlatıcı bir özelliği var, atmosferi anında değiştiren bir kokusu var” dedi. 

Ortakent’ten Seda Ergin isimli girişimci ise standında ürünlerinin koruyucu ve katkı maddesi içermediğini dile getirerek şöyle dedi:

“Zeytin çeşitlerimiz, enginarımız, un eşitlerimiz, reçel çeşitlerimiz gibi birçok ürünümüz var. Hiçbir koruyucu ve katkı maddesi içermiyor. Ürünlerimizin çoğu Bodrum ürünü. Mesela mandalina reçeli Bodrum mandalinası. Yeni çıkmaya başladığında toplanıyor ve reçel haline getiriliyor.”

Gümüşhane’den cevizli sucuk, pestil gibi ürünler getiren Şenol Bayraktaroğlu, “Bu ürünler aslında Türkiye’nin ürünleri. Pestil kültürü bizim yöreye ait, kurutma kültürü bizim yöreye ait. Keçiboynuzu pestili yaparken keçiboynuzunu Antalya’dan alıyoruz. Dutu Doğu Anadolu’dan alıyoruz, Ağrı’dan Muş’tan, Van’dan.” ifadelerini kullandı. 

Festival, 14 Haziran tarihine kadar devam edecek.