Oasis’te Dostpati Şenliği Yapıldı

Bodrum’da 2 gün sürecek ve geliri sokak hayvanlarına gidecek “Dostpati Şenliği” gerçekleştirildi.

Oasis’te Dostpati Şenliği Yapıldı

Bodrum Kent Konseyi Hayvanların Yaşam Hakkını Koruma Çalışma Grubu tarafından, 9-10 Temmuz Cuma ve Cumartesi 13:00-21:00 saatleri arasında, hayvan dostlarının bir araya geldiği “Dostpati Şenliği” yapıldı. 

Bodrum Belediyesi katkılarıyla ve OASİS ev sahipliğinde düzenlenen organizasyonda hayvanlar yararına kermes, canlı müzik, söyleşiler gerçekleştirildi. Organizasyondan elde edilen tüm gelir sokakta yaşayan sahipsiz hayvanlar yararına kullanılacak. 

Etkinliğe katılan Bodrum Belediye Başkan Yardımcısı Tayfun Yılmaz, Kent Haber’e yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Bugün burada tamamen sokak hayvanlarının korunması ve tedavisine yönelik bir organizasyon yapıyoruz. Belediyenin  sokak hayvanları ile ilgili duyarlılık konusunda üzerine düşeni fazlasıyla yapmaya çalıştığını görüyoruz. Veteriner İşleri Müdürlüğümüzü kurmakla başladığımız bu yolda daha sonra Petbulance ve rehabilitasyon merkezimizin daha yaşanabilir, daha modern hale getirmeye çalışıyoruz. Bunu da tek başımıza değil de kentin yönetiminde bir paydaş olan Kent Konseyi ile birlikte yapmaya çalışıyoruz. Değişik projelerde sokak hayvnları noktasında şimdiye kadar bir yere vardık. Özellikle gönüllü grupların oluşturulması, tedavilerin, muayenelerin daha modern ortamda yapılması kısırlaştırma projeleri gibi konularla ilgili olarak Yarımada genelinde veteriner hekimlerimizle birlikte çalışıyoruz. Umarım bu organizasyon da amacına hizmet edecektir.”

Hayvanların Yaşam Hakkını Koruma Çalışma Grubu Avukatı Arzu Ayyıldız da şenliğin amacından bahsederek şöyle dedi:

“Hayvanlar yararına harcama yapan, derneklerimiz ve oluşumlarımız var Bodrum’da ama bunlar bağışlarla ayakta duruyorlar. Yeterli bağış da alamadıkları için maddi olarak zorlanıyorlar. Bunların devamının sağlanması için şenliği organize ediyoruz. Oasis bize bu konuda yardımcı oldu, seve seve kapılarını açtılar. Kendilerine teşekkür ediyoruz. Derneklerimiz ve oluşumlarımız burada kermeste. Buradaki gelirin tamamı hayvanlar yararına. Bu bir şenlik havasında geçsin diye başka etkinliklerimiz de oldu. Çeşitli gösterilerimiz oldu. Mandala çalışmamız, veterinerlik işleri ile ilgili söyleşilerimiz oldu. Birçok sürprizimiz vardı."