Oasis'te Güzeller Geçidi...

Bodrum’da bu yıl 8’incisi düzenlenen Miss 7 Continents 2019 Güzellik Yarışması'nda birincilik tacını Finlandiya’lı Katarina Juselius taktı. 

Bodrum’da bu yıl 8’incisi düzenlenen Miss 7 Continents 2019 Güzellik Yarışması'nda birincilik tacını Finlandiya’lı Katarina Juselius taktı. 

Bodrum’da her yıl Mayıs ayında gerçekleştirilen yarışmaya 20 ülkeden güzeller katıldı. 10 günden beri Bodrum’da olan yarışmacılar, hem ilçeyi gezdiler hem de yarışmaya hazırlandılar. 

Türkiye'den üniversite öğrencisi 20 yaşındaki Mervenur Nakışçı'nın katıldığı yarışmaya Hırvatistan, Kore, Sırbistan, Kazakistan, Finlandiya, Portekiz, Ukrayna, Güney Afrika gibi ülkelerden 20 güzel katıldı. 

Güzeller Oasis Alışveriş, Kültür ve Eğlence Merkezi’nde düzenlenen yarışmayla jürinin karşısına çıktı. Yarışmayı, vatandaşlar ilgiyle takip etti. 

İlk olarak kendi ülkelerinin bayrakları ve ülkelerine özgü elbiselerle podyuma çıkan yarışmacılar, daha sonra bikini ve kıyafetlerle podyumda yürüdü. Etkinlikte çeşitli ülkelerden çocuklar da podyuma çıkarak dans gösterileri sundu. 

Jürinin yaptığı değerlendirmeler sonunda birincilik tacını 24 yaşındaki 1.74 metre boyundaki Finlandiya’lı Katarina Juselius taktı. Yarışmada, Letonya'dan Laine Mezale ikinci, Sibirya'dan Natalia Beliaeva üçüncü, Ermenistan'dan Anush Sahakyan dördüncü, Karadağ'dan Andjela Vukadinoviç ise beşinci seçildi. Jüri üyeleriyle birlikte Bodrum Belediye Başkanı CHP'li Ahmet Aras, ilk 5'e seçilenlerin taçlarını taktı. 

İlk 5’e girenlere taçlarının takılmasının ardından hep birlikte pasta kesildi. Bodrum’daki yarışmada dereceye giren güzeller, 20 Kasım'da Malezya'da düzenlenecek Kainat Güzellik Yarışmasına katılmaya hak kazandılar.