ÖĞRENCİLER ÇANAKKALE'Yİ GEZDİ

18 Mart’ta gösteri yapan Bodrum Anadolu Meslek ve Kız Meslek Lisesi öğrencileri...

ÖĞRENCİLER ÇANAKKALE'Yİ GEZDİ
18 Mart’ta gösteri yapan Bodrum Anadolu Meslek ve Kız Meslek Lisesi öğrencileri Yalıkavak Belediyesi tarafından Çanakkale’ye götürüldü.

18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi ve Şehitleri Anma Günü programı kapsamında Nurol Kültür Merkezi’nde gösteri sunan Bodrum Anadolu Meslek ve Kız Meslek Lisesi Öğrencileri hafta sonu Çanakale’yi gezdi. Yalıkavak Belediyesi tarafından organize edilen gezi kapsamında öğrenciler ve öğretmenleri şehitlikleri gezdi, Çanakkale Destanını rehberlerden dinledi. Bu yıl açılan Çanakkale Destanı Tanıtım Merkezi’ni de ziyaret eden öğrenciler simülasyonlarla Çanakkale Destanı’nı yaşadı.

Geziden memnun olduklarını ifade eden öğrenciler, “ 18 Mart’ta sahnelediğimiz gösterinin yaşandığı yerleri görmek, yaşananları dinlemek bizleri çok fazla etkiledi. Tüm gençlerin Çanakkale’ye gelerek burada yaşananları görmesi gerekli. Biz gösteride sunduğumuz olayların burada nasıl yaşandığını anlama fırsatı bulduk. Çanakkale türkülerini burada yaşadık” dediler.

Öğrenciler gezi boyuncu rehberler eşliğinde savaşın yaşandığı alanlarda incelemelerde bulundu. Bol bol fotoğraflar çeken öğrenciler Yalıkavak Belediyesi’ne teşekkür ettiler.