Öğrencilerden 90’lar Etkinliği

Kanuni Sultan Süleyman Anadolu Lisesi öğrencileri, Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nce yürütülen Mavi Yeşil Okullar Projesi kapsamında tüketim bilinci oluşturmak ve israfa karşı farkındalık oluşturmak amacıyla 90’lı yıllar konseptli bir etkinlik gerçekleştirdi.

Öğrencilerden 90’lar Etkinliği

Tarih öğretmeni Esra Özcan ve Matematik Öğretmeni Serap Eren öncülüğünde kurulan israf avcıları takımı, 90’lı yıllarda moda olan ve daha önce anne babaları tarafından giyilmiş kıyafetleri giyerek okulda geri dönüşüme dikkat çektiler. 

Okul içerisinde 90’lı yıllar konseptli panolar oluşturuldu ve o yıllarda popüler olan şarkılar eşliğinde dans edildi. Etkinlik, renkli görüntülere sahne oldu. 

Etkinlik ile ilgili konuşan Okul Müdürü İlyas Yılmaz, şu bilgileri aktardı:

“İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzce yürütülen çok Mavi Yeşil Okullar adlı değerli bir proje var. Projede eğitim kurumlarında, kamu kaynaklarının etkin kullanılması, dünyada her geçen gün tüketim miktarları artan enerji kaynakları hakkında öğrencilerde farkındalık oluşturulması, çevreye duyarlı, doğayla barışık, tüketim bilinci yüksek, ekolojik dengeye katkı sağlayan nesiller yetiştirilmesi amaçlanıyor. Bu kapsamda biz de okulumuzda tüketim bilinci aşılamak, israfı önlemek ve geri dönüşüm konusunda farkındalık oluşturmak amaçlı bir etkinlik gerçekleştirdik. Tamamı 2000’li yıllarda doğan öğrencilerimize hem dönemin giyim tarzını göstermek hem de moda kavramının dönemsel olarak kendisini tekrar ettiğini bu sebeple giydiğimiz kıyafetlerin sonraki dönemlerde çöp olarak değerlendirilmemesi gerektiği konusunda farkındalık oluşturmak istedik. Öğrencilerimiz oldukça ilgi gösterdiler. Öğrencilerimize ve öğretmenlerimize çalışmaları için teşekkür ediyorum.”