ÖĞRENCİLERDEN DUYGULANDIRAN GÖSTERİ

Ata'nın aramızdan ayrılışının 74. yıldönümü nedeniyle,Bodrum Marmara Koleji Öğrencilerinin...

ÖĞRENCİLERDEN DUYGULANDIRAN GÖSTERİ
Ata'nın aramızdan ayrılışının 74. yıldönümü nedeniyle,Bodrum Marmara Koleji Öğrencilerinin hazırladığı anma gösterisi izleyenler tarafından yoğun alkış aldı.

Atatürk’ün askerlik dönemi de dahil yaşamından kesitler verildiği ve kişilik özelliklerinin anlatıldığı gösteride, öğrenciler sergiledikleri performans ile izleyenlere duygulu anlar yaşatırken büyük beğenisi kazandılar.

Oyun sonunda Kent Haber’e konuşan Okul Kurucu temsilcisi ve Lise Müdürü Ömer Çekmeceligil, Atatürk’ün fikirlerinin daima içimizde ve yüreğimizde olduğunu söyledi.Yetiştirdikleri öğrencilerin Atatürk'ün fikirleri ve Cumhuriyeti sonsuza dek yaşatacaklarını vurgulayan Çekmeceligil, şöyle konuştu:

"Atatürk daima fikirleri içimizde, yüreğimizde o bedenen öğrencilerimiz söylediği gibi ölmüş olabilir ama fikirleri her zaman yaşatılacaktır. Atatürk'ün bize emanet ettiği Cumhuriyet ve onun yapmış olduğu devrimler, daime gençliğe emanet etmiş ve gençlik tarafından korunacaktır. Bizlerinde görevi bu emaneti en iyi şekilde koruyacak gençleri yetiştirmektir. Bu anlamda bizler için bir fırsat oluşturmaktadır. Öğrencilerimiz Mustafa Kemal'in gere asker gerek insan yönünü ön plana çıkarttılar. Geçmişten kurtuluş savaşına ve sonraki dönemi sahnede yansıtmaya çalıştılar ve çağdaş Türkiye'yi anlattılar bize.”