ÖĞRENCİLERDEN MUHTEŞEM İSTİKLAL MARŞI PROGRAMI

Bitez Gülümser Mehmet Danacı İlkokulu, İstiklal Marşımızın kabulünün 97. Yıl dönümünü...

ÖĞRENCİLERDEN MUHTEŞEM İSTİKLAL MARŞI PROGRAMI
Bitez Gülümser Mehmet Danacı İlkokulu, İstiklal Marşımızın kabulünün 97. Yıl dönümünü kutlamak amacıyla Herodot Kültür Merkezi’nde bir program düzenledi. Programa veliler yoğun ilgi gösterdi.

12 Mart İstiklal Marşının kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u anma etkinlikleri kapsamında Bitez Gülümser Mehmet Danacı İlkokulu’nca bir program düzenlendi. Programda 6-10 yaş arasında 260 öğrenci çeşitli gösteriler sundu. Minik öğrencilerin sahnedeki performansı beğeni kazandı.

Programda sırasıyla, 2/E sınıfı öğrencileri işaret diliyle İstiklal Marşını seslendirdi, 4/C sınıfı öğrencisi Hüseyin Öztürk zeybek gösterisinin ardından, İstiklal Marşı Güzel Okuma Yarışması'nda dereceye giren 1/C sınıfı öğrencisi Nazlı Arslan, 3/F sınıfı öğrencisi Sahra Su Yazıcı ve 4/B sınıfı öğrencisi Ecrin Tekin, İstiklal Marşını okudu. 1/C sınıfının hazırladığı orotoryonun sahnelenmesinden sonra okulun halkoyunları ekibinin gösterisi izlendi. Daha sonra sahneye gelen 3/A sınıfı öğrencileri "Hasbi Askerde" adlı oyunu, 3/C sınıfı Kurtuluş Savaşı orotoryosunu, 4/C ve 4/E sınıfları ise "Mehmet Akif Ersoy" adlı tiyatro gösterisini sergilediler.

1/C, 3/A, 3/D ve 3/E sınıflarından oluşan koro ise sanatçı Saliha Özgen ile hazırladıkları şarkıları seslendirdiler.

Veliler çocuklarının gösterilerinin cep telefonu kameralarıyla ölümsüzleştirdi.