ÖĞRETMENLER GAZETECİLERLE KAHVALTIDA BULUŞTU…

Bodrum Eğitim-Sen’e bağlı öğretmenler, 10 Ocak Gazeteciler Günü nedeni ile çalışan...

ÖĞRETMENLER GAZETECİLERLE KAHVALTIDA BULUŞTU…
Bodrum Eğitim-Sen’e bağlı öğretmenler, 10 Ocak Gazeteciler Günü nedeni ile çalışan gazetecilerle Bodrum Belediyesi Trafo Hakan Aykan Kültür Merkezi’ndeki kahvaltıda biraraya geldiler.

Bodrum Eğitim-Sen Bodrum Temsilcisi Ahmet Paksoy ve Eğitim-Sen’e bağlı öğretmenler, kendilerinin de sesi olan ve Bodrum’da zor şartlara direnerek görevlerini yerine getiren gazetecilerin, her zaman yanında olduklarını ifade ettiler.

Eğitim-Sen Bodrum Temsilcisi Ahmet Paksoy Türkiye’nin zor dönemlerden geçtiğini vurgulayarak şöyle konuştu;

“Türkiye’nin zor günlerden geçtiği şu dönemlerde, basın emekçilerinin de gerek işyerlerinde, gerek çalışma alanlarında sıkıntıları var. Bu nedenle Bodrum’da çalışan basın emekçileri, çalışan gazeteciler ile kahvaltıda bir arada sohbet yapmayı planladık. Güzel de oldu. Tekrar kutlu olsun.”

Eğitim-Sen üyesi Ali Asker Suludere, basın emekçilerinin gününü kutlayarak şunları söyledi;

“Gazetecilik en zor mesleklerden birisi. O yüzden dayanışmanın bu günlerde daha değerli olacağını düşündük. Her zaman yanlarındayız. Hem maddi, hem de manevi olarak. Basın mesleğini değerli ve saygın bir meslek olarak görüyoruz, bunu layığı ile yapabildikleri sürece.”

Gökhan Balan isimli öğretmen ise görüşlerini “İnsanların güce biat ettiği, korkuyla gücün yanında oldukları bir dönemde, her şeyden önce vicdanları ve kalemleri özgür olan basın emekçileri her zaman mazlumların yanında olmuşlardır. Hem fikir olduğumuz her süreçte omuz omuza güzel mücadelelerde bir arada olmayı arzu ediyoruz.”

Basın emekçilerinin bu dönemde çok ciddi darbeler aldığına vurgu yapan öğretmen eşi Emrah Yaşar’da “Sürekli olarak gözaltına alınmakta, susturulmakta, üzeri örtülmekte ve tam karşısında da yeni bir medya ile ikiye bölünmüş bir medya yaratılmakta” sözleriyle görüşlerini dile getirdi.

Funda Akpınar adlı öğretmen karamsar olduklarını ama bir şeylerin yine de değişebileceğini düşündüklerini ifade ederek şöyle konuştu;

“Gerçekten doğru ve objektif habere ulaşamıyoruz. Bunu canı gönülden yapan insanları çok farklı şekilde yargılıyorlar. Bu bizi çok rahatsız ediyor. Bilmiyorum nasıl düzeltilecek' Ama emeğiniz için sizlere gerçekten teşekkür ediyoruz. Bir şeyler değişecek. Umudu kaybetmemek gerekiyor.”

Eğitim-Sen Bodrum Kadın komisyonu temsilcisi Hülya Bayar, Çalışan Gazeteciler gününü kutlayarak şunları söyledi;

“Umarım daha sağlıklı koşullarda, daha iyi çalışırsınız. Bizlerde daha doğru haberlerde karşılarız. Kolaylıklar diliyor, saygılar sunuyorum.”

Bodrum Belediyesi Trafo Hakan Aykan Kültür Merkezi’nde gazetecileri kahvaltıda ağırlayan öğretmenler ve Bodrumlu gazeteciler, Eğitim sistemi başta olmak üzere, Türkiye ve Bodrum gündemi ile ilgili sohbet ettiler.