Öğretmenler Günü Kutlandı...

24 Kasım Öğretmenler Günü, Bodrum’da düzenlenen etkinliklerle kutlandı. 

Öğretmenler Günü Kutlandı...

24 Kasım Öğretmenler Günü, Bodrum’da düzenlenen etkinliklerle kutlandı. 

Kutlamalar, sabah saatlerinde Bodrum Belediye Meydanı’nda düzenlenen törenle başladı. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından Bodrum Milli Eğitim Müdürlüğü çelengi, Atatürk Anıtı’na sunuldu. Kutlama törenlerine Ak Parti Muğla Milletvekili Mehmet Yavuz Demir, Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz, Belediye Başkanı Ahmet Aras'ın da aralarında bulunduğu çok sayıda isim katıldı.

Belediye Meydanı’ndaki törenin ardından Konacık Mahallesi’ndeki Herodot Kültür Merkezi’nde bir program gerçekleştirildi. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının ardından bir konuşma yapan Bodrum İlçe Milli Eğitim Müdürü Aslan Korkmaz şunları söyledi:

"Dünya’nın en onurlu mesleklerinin başında gelen, sevgi, şefkat, fedakarlık mesleği olan öğretmenlik emek, özveri, sabır ve hoşgörü isteyen ve de hiçbir maddi karşılık ile ölçülemiyecek kadar değerli saygın bir meslektir. İdealini her zaman taze tutan kendini her zaman yenileyen siz değerli öğretmenlerimiz sayesinde ülkemiz her zaman kalkınmış ve gelişmiş bir dünya devleti haline gelecektir. Toplumda saygın meslek gurubu içinde olan kişiler esnaflar, doktorlar, hukukçular, sanatçılar hepsi, kendini insan yetiştirmeye adamış bir öğretmenin eseridir. Öğretmenlik bütün mesleğin temelidir. Sınırsız bir fedakarlık ve sabırla çalışan öğretmenlerimizin haklarını ödemek mümkün değildir.’’

Törende bir konuşma yapan Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz ise daha iyi bir gelecek için öğretmenlerin çalışma şartlarının kalitesinin artırılmasına yönelik düzenlemeler yapılması gerektiğini vurgulayarak, şunları söyledi;

"Okula başlamadan önce önemli bir eğitim vazifesi gören aile, günümüzde eskisi kadar yerine getirememektedir. Bunun anlamı öğretmen arkadaşlarımızın sorumluluğunun artmasıdır. Bizim şuan yapacağımız öğretmen arkadaşlarımızın çalışma koşullarını daha iyi hale getirmektir. Çok yönlü bir fonksiyon olan eğitim faliyetinde onlara destek olmaktır. Bugün örnek olarak gösterilen ülkelere baktığımızda işin şartı bellidir. Toplumda çok önemli görevde yer alan eğitimcilerin, çalışma koşullarının iyileştirilmesidir."

Program öğrencilerin 24 Kasım Öğretmenler günü için hazırladıkları gösterilerle sona erdi.