ÖĞRETMENLER, KOCADON'UN DAVETİNDE BULUŞTU

Bodrum Belediyesinin geleneksel hale getirdiği Öğretmen Günü yemek davetine, Yarımada...

ÖĞRETMENLER, KOCADON'UN DAVETİNDE BULUŞTU
Bodrum Belediyesinin geleneksel hale getirdiği Öğretmen Günü yemek davetine, Yarımada genelindeki okullarda görevli eğitimciler ve aileleri katıldı.

Bodrum Azka Otelde gerçekleşen etkinliğe Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin Geçin, Bodrum Belediye Başkan Yardımcıları İsmail Altındağ, Taner Uslu ve Kemal Orman, Meclis üyeleri, okul müdürleri ile çok sayıda öğretmen ve ailesi katıldı.

Yemek öncesi bir konuşma yapan Milli Eğitim Müdürü Emin Geçin, öğretmenlere emeklerinden dolayı teşekkür ederek şunları söyledi:

“Bugün çok güzel cümleler duydunuz, çok güzel iltifatlar aldınız. Öğretmenlik nedir diye sorsanız kısaca şöyle tarif etmek gerekir diye düşünüyorum: Gülün adını ne koyarsanız koyun, güzel kokar. Öğretmenimiz ana kadar şefkatli, baba kadar güvenli ve mukaddestir. Canımızdan aziz bildiğimiz evlatlarımızı sizlere emanet ediyoruz. Emanetimizin kıymetini bileceğinize inancımız tamdır. Verdiğiniz emekler için hepinize teşekkür ediyorum” dedi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü tarafından Başkan Kocadon’a verilen plaket ve çiçeğin ardından konuşma yapan Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon ise tüm öğretmenler için İlçe Milli Eğitim Müdürü Geçin’e çiçek takdim etti. Öğretmen eşi Hülya Kocadon ve tüm eğitimcilerin bu anlamlı gününü kutlayan Başkan Kocadon, konuşmasında şunları söyledi:

"Bizlere noktadan virgüle kadar hata yapmadan konuşmayı öğreten, sevgi ve saygının insanları nereye getireceğini, basamakların tek tek nasıl çıkılacağını öğreten sizlersiniz. Ben, Bodrum'un zor günlerini yaşayan son yaş gurubuyum. Benim abim ilkokul 1. sınıfa giderken hergün 9 km yol yürüyordu. Okulun, öğretmenin ne demek olduğunu çok iyi bilen son yaş grubuyum” dedi.

Davetliler müzik eşliğinde gecenin geç saatlerine kadar eğlenerek bu anlamlı günü coşkuyla kutladılar. Yöresel müziklerin de çalındığı gecede pisti dolduran eğitimciler unutulmaz bir gece yaşadılar. Sahneye çıkarak şarkılar ve marşlar seslendiren müzik öğretmenleri ise geceye renk kattı.