Öğretmenlerden Kan Bağışı

Bodrum’da yeni açılan kan bağışı merkezinde düzenlenen kan bağışı etkinliğine katılan öğretmenler, kan bağışında bulundu.

Öğretmenlerden Kan Bağışı


Bodrum Belediyesinin otogardaki bir ofisi Kızılay’a kan alma alanı olarak tahsis edildi. Bu alanda Bodrum İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile  Türk Kızılay Marmaris Kan Bağışı Merkezi "Bodrum sana kanım feda" adlı kan bağışı kampanyası düzenledi. Kampanyaya katılan öğretmenler ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü görevlileri, kan bağışında bulundu.

Etkinliğe katılan İlçe Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim Akmeşe de kan verdi. Kent Haber’e bir açıklama yapan Akmeşe, şunları dile getirdi:

“Kan dediğim unsur insan hayatının kurtulmasını sağlayan en önemli etkenlerden bir tanesi. Acil müdahale gereken hastalar için, kanser hastaları için, tedavi gören hastalar için hiç bitmeyen bir ihtiyaç. Bu mesele sadece Kızılay’ın bir meselesi olamaz. Bu konu eğitimin, eğitimcilerin sürekli gündeminde olması gereken ve olacak bir konudur. Dolayısıyla biz Bodrum İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak bu tarz faaliyetleri sıklaştıracağız, sayısını arttıracağız. Temini sadece insandan olan bu meselede topluma bir değer oluşturmak, katkı oluşturmak amacındayız. Bunun gibi faaliyetleri çoğaltacağız.”

Kızılay Marmaris Kan Bağış Merkezi yetkilisi Neşe Acaroğlu kan alma merkezinin belirli günlerde açık olacağını ifade ederek “Şu an günlerimizi sabitleyemedik. Bütün personel Marmaris’ten geldiği için o nedenle günleri henüz ayarlayamadık. Her hafta bunun bilgilendirmesini yapıyoruz. Bunun yanından resmi kurumlar ve STK’larla etkinlikler planlıyoruz. Geçen hafta 24 Kasım Öğretmenler Günü’ydü. Onların katılımıyla kan bağışı organizasyonu planladık. Bodrum coğrafi olarak dağınık bir bölge olduğu için 6 bölgede planlandı. Bu anlamda Muğla’nın azalan kan stoklarını arttırma çalışmaları yapılmış oluyor. Burada 29-30 Kasım olarak 2 gün bağış kampanyası gerçekleştireceğiz.” dedi. 

12.30 – 19.00 saatleri arasında gerçekleştirilecek kan bağışı kampanyalarının 1 Aralık’ta Ortakent Atatürk Meydanı, 2 Aralık’ta Yalıkavak Atatürk Meydanı, 3 Aralık Konacık Zabıta Müdürlüğü yanı, 4-5 Aralık Turgutreis Atatürk Meydanı, 9 Aralık Bitez Kartanesi Anaokulu ve 10 Aralık’ta Mumcular Atatürk Meydanı’nda düzenleneceği bildirildi.