ÖİB 79 Parselin İmar Durumunu Sormuş!

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, Özelleştirme İdaresince ilçedeki 79 parselle ilgili kendilerine imar durumunun sorulduğunu açıkladı.

ÖİB 79 Parselin İmar Durumunu Sormuş!

Başkan Aras, meclis toplantısı sonunda çok konuşulacak önemli bir bilgilendirmede bulundu. Özelleştirme İdaresi’nin ilçede yaklaşık 4 milyon 500 bin metrekare büyüklüğündeki bir alanı kapsayan 79 parselin imar durumunu belediyeye sorduğunu ifade eden Ahmet Aras, şunları söyledi:

“Ortakent’te bir milyon metrekarelik alanın imara açılması gibi konular yine gündemimize gelmeye başladı. Özelleştirme İdaresi bize bazı parsellerin imar durumlarını sordu. Biliyorsunuz Özelleştirmek için sorduysa orada oturup düşünmemiz lazım. Buna ben bir cevap hazırladım ancak konuyu sizlerle de paylaşayım. Bir bilginiz olsun. Bu konuyla ilgili herhangi negatif bir gelişme olursa, hep beraber değerlendirelim diye bir taraftan düşünelim. Aynı zamanda bakanlığımızdan alacağımız randevuyla bu konuyu onlara da anlatacağız zaten. Hükümetimizin Bodrum’daki temsilcilerinden de destek bekliyoruz” dedi.

Özelleştirme İdaresi’nce sorulan belli başlı yerleri haritada gösteren Aras, bu alanların toplamının yaklaşık 4 milyon 500 bin metrekare olduğunu kaydederek şöyle dedi:

“Dağda gördüğümüz bir makilik alanın sadece bir makilik alan olmadığını insanlara anlatmamız gerekiyor. Zaten özel mülklerde imar planları eliyle yaptığımız büyük bir yapılaşma söz konusu. Bunu hepimiz kabul ediyoruz. O planlarla ilgili çalışmalarımız sürüyor tabiî ki ama özellikle kamuya ait, ortak alanlarımızın muhafaza edilmesi gerektiğini düşüyoruz. Bununla ilgili bütün gerekçelerimizi hazırlayarak itiraz ediyoruz. Özelleştirme İdaresi, imar planlarını kendisi yapıyor. Yani planlama yetkisi var. Orada da tabi ki hukuki mücadelemizi sürdüreceğiz” dedi.


Muhabir: Hamdi Yörür