OKUL AİLE BİRLİĞİNDEN YEMEK…

Umurca İlkokulu Okul Aile Birliği’nin düzenlediği “Keşkek-Pilav Günü” Diamond Of...

OKUL AİLE BİRLİĞİNDEN YEMEK…
Umurca İlkokulu Okul Aile Birliği’nin düzenlediği “Keşkek-Pilav Günü” Diamond Of Bodrum Otel’de yapıldı. Geceye Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, Meclis Üyesi Vedat Bozbey, Umurca İlkokulu Müdürü Mehmet Şahin, Okul Aile Birliği üyeleri, öğretmenler, veliler ve öğrenciler katıldı.

Umurca İlkokulu Müdürü Mehmet Şahin “Keşkek-Pilav Günü”nün gerçekleşmesi için yoğun çaba gösteren Okul Aile Birliği’ne, görevli öğretmenlere ve velilere teşekkür ederek başladığı konuşmasına şöyle devam etti;

“Göreve başladığımda tanışma fırsatı bulamadığım, fakat ismini eğitim-öğretime yapmış olduğu destekleri ile duyduğum ve tekrar aramıza dönmesi ile büyük mutluluk yaşadığımız Bodrum Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Kocadon’a bizi bugün yalnız bırakmadığı için çok teşekkür ederim. Ayrıca her defasında söylenmiştir ama bir kez daha ben tekrar etmek isterim ki kendisinin eğitim kurumlarına özellikle okulumuzun engelliler sınıfına yaptığı hizmetlerden ötürü öğrencilerim adına şükranlarımı sunuyorum. Bugün bizi müzikleri ile eğlendiren, coşturan Sevinç-Ender Kasal çiftine de teşekkürlerimi sunarım.”

Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon da başarının ekiple yakalandığını belirttiği konuşmasında şunları söyledi;

“Çalışmalarımıza kaldığımız yerden devam ediyoruz. Hiç bir şey yalnız olmuyor. Eleştirmek çok kolaydır, ama şunun ucundan tut dediğinizde bakarsınız ki yalnız kalmışsınız. Hiç kimse sahiplenmek istemez. Göreve başladığım günden beri eğitime çok ayrı bir önem veriyorum. Her şeyin başı eğitim. Eğitimin olmadığı bir yerde şu güzeliklerden bahsetmemiz mümkün değil. Kardeşlik, dostluk, barış hepsinin altında yatan eğitimdir. Onun için eğitime katkı sağlayan, özellikle elini aile birliklerinde, koruma birliklerinde taşın altına sokan, okulu için bir tane çivi çakmakta olan, sanki kendi işiymiş gibi koşuşturan, belediyelere gelen, sosyal kurumlara giden bu arkadaşlarımıza da huzurlarınızda teşekkür etmek istiyordum. Çünkü onlar bizim yükümüzün % 70’ini üzerimizden alıyorlar. Lütfen bu arkadaşlarımızı alkışlar mısınız' Göreve geldiğim günden beri Umurca’ya ayrı bir sevgim, saygım vardır. Okuldaki değişiklikleri hep beraber yaşıyoruz. Tabii ki eksikliklerimiz var. Size söz veriyorum, en kısa zanda bunları da tamamlayacağız. Yeter ki öğrencilerimiz mutlu, huzurlu bir şekilde okullarına gelsinler, eğitim ve öğretimlerini tamamlasınlar.”

“Keşkek-Pilav Günü”ne katılan davetliler, Sevinç-Ender Kasal çiftinin müzikleri ile gönüllerince eğlendi. Davetliler “Kerimoğlu” türküsüne oynadılar.