Okullarda Maske ve Siperlik Üretiliyor

Bodrum'da okullarda maske ve yüz siperliği üretimine başlanıldı.

Okullarda Maske ve Siperlik Üretiliyor

Millî Eğitim Bakanlığı'nın meslek liselerinde temizlik malzemelerinden sonra yeni tip koronavirüs önlemleri kapsamında ayda 2 milyon cerrahi maske üretileceği kararının ardından Bodrum Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Bodrum Halk Eğitim Merkezinde de maske üretimi başladı. Üretime Bodrum Bilim ve Sanat Merkezi, Gündoğan Fahriye Ilıcak Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve ilçedeki bir özel okul da siper maske üreten okullara dâhil oldu.

Millî Eğitim Bakanlığı bünyesinde eş güdüm hâlinde ilerleyen proje kapsamında üretilen hijyenik maskeler kurumların acil ihtiyaçlarına cevap verecek. Okul yönetimi, öğretmenler ve personeller tarafından gönüllülük esasına göre üretilen sağlık maskeleri, görevlerine devam etmek zorunda olan kurumların acil maske ihtiyacına çözüm olması hedefleniyor.

ÇOK KISA SÜREDE MASKE ÜRETİME BAŞLANDI

Ülkenin ihtiyaç duyduğu hijyenik maskeyi üreterek açığı kapatmak istediklerini belirten İlçe Milli Eğitim Müdürü Aslan Korkmaz, şunları dile getirdi:

"Dünya’da ve ülkemizde yaşanan yeni tip korona virüs (Covid-19) salgını nedeniyle maske ve siper maske üretimi ile ilgili çalışmalarımıza başlamıştık. Gerekli çalışmaları tamamladıktan sonra, Millî Eğitim Bakanlığı'nın yönlendirmeleri doğrultusunda maske üretimi ile ilgili alt yapımızı gözden geçirip bakanlığın gönderdiği ekipmanlarla çok kısa sürede maske üretimine başladık. Mesleki eğitim okulları aslında belirli bir donanıma sahip, malzemeler temin edildiğinde hızlıca ihtiyaç duyulan koşullara uygun üretimi yapmaya her zaman hazırız. Hızlıca ilçemizde bu üretime başladık. Ülkemizin ihtiyaç duyduğu hijyenik maskeye üreterek bir açığı kapatmak istiyoruz. Çalışmaya katkıda bulunan idarecilerimize, öğretmenlerimize ve öğrencilerimize teşekkür ederim.”