Olağanüstü Yetenek, Toprak Ev'de İdi

19. Uluslararası Gümüşlük Müzik Festivali, Kumda konserleri kapsamında Gümüşlük sahilindeki Toprak Ev’de Piyanist Tuna Bilgin’i konuk etti…

Olağanüstü Yetenek, Toprak Ev'de İdi

2006’dan beri 1600 civarında genç yeteneğe piyano, keman, viyola, viyolonsel, kontrbas, flüt, arp, gitar, şan ve şeflik branşlarında sertifika veren, dünyanın en tanınmış eğitmen ve müzisyenlerini, düzenlediği masterclasslar sayesinde genç yeteneklerle buluşturan Gümüşlük Festival Akademisi, emeklerinin meyvesini kariyer basamaklarında tırmanan öğrencileri ile alıyor. 

GFA’nın emektar öğrencisi, olağanüstü genç yetenek Tuna Bilgin, bu yıl onuncu kez festivalin konuğu oldu. Hem de bu defa bir masterclass öğrencisi olarak değil, genç kariyerine karşın elde ettiği onca ödülün sahibi olan bir piyano sanatçısı olarak… 10 yıldır GFA’nın masterclass programına katılan 19 yaşındaki genç piyanist Tuna Bilgin, Gümüşlük sahilindeki Toprak Ev’de izleyiciye Barok Dönem’den, Erken Modern Dönem’e uzanan seçkin bir repertuar sundu. 

Programın sonunda tekrar piyanonun başına gelen genç Piyanist, bis yaparak bu defa Claude Debussy’den, “Prelude book 2 L.123 no 12 'Feux d'artifice" adlı eseri ve ardından Frederic Chopin’den, “Nocturne No.5 in F Sharp, Op.15, No.2” adlı eseri seslendirdi.