Olayın Tarafları Kent Haber'e Konuştu

MHP'li iki isim arasında önceki gün yaşanan, kamuoyunda ve Bodrum siyaset çevrelerinde şok etkisi yaratan olayın tarafları, Kent Haber'e konuştu.

Olayın Tarafları Kent Haber'e Konuştu

MHP Bodrum İlçe Başkanı Bahattin Kul ile yine MHP'li Bodrum Belediye Meclis Üyesi İsmail Karaşehirli'nin karakolluk olmalarına neden olan olay, Bodrum kamuoyunda  şaşkınlıkla karşılanmıştı. Aralarındaki 2 yıllık geçmişe dayanan bir alacak verecek meselesinden kaynaklanan olay sonunda, kavga ve silah atılmasına kadar giden gerginlik dolayısıyla karakolluk olan taraflar, birbirlerinden şikayetçi olmadı. 

Her ikisi de inşaat sektöründe iş yapan Bahattin Kul ile İsmail Karaşehirli’nin bir süredir çözüme kavuşmayan bir alacak verecek meselesinden dolayı aralarında problem olduğu, İsmail Karaşehirli’nin dün Mezarlıklar Müdürlüğü önünde, Bahattin Kul ve 3 kişi tarafından darp edildiği ileri sürülmüş, Karaşehirli de olay esnasında silahını ateşlemiş fakat şans eseri kimse yaralanmamıştı. 

Yaşanan olaylarla ilgili Kent Haber'e konuşan her iki taraf da olayı kendi açısından dile getirdi. MHP Bodrum İlçe Başkanı Bahattin Kul, iddiaların aksine kavga esnasında olay yerinde olmadığını ve silah sesi üzerine bölgeye giderek kavgayı ayırmaya çalıştığını söylerken, Meclis Üyesi İsmail Karaşehirli ise ısrarla Kul'un olayın başından sonuna kadar olay yerinde olduğunu iddia etti. 

MHP'li Bodrum Belediye Meclis Üyesi İsmail Karaşehirli yaptığı açıklamada, olayın alacak verecek meselesinden kaynaklanan hakaretten başladığını iddia ederek şunları söyledi;

"Orada kamera kayıtları var. Araya çok kişi girdiğinden dolayı şikayetçi olmadık. Aramızdaki sözlü tartışmanın üzerine uzlaşmak istediler. Bahattin’in kardeşi, ‘Ben Mezarlıklar Müdürlüğü’nün orada yalnızım, gelirsen görüşelim’ dedi. Ben de tek başıma gittim. Ben daha arabanın kapısını açar açmaz Bahattin’in kardeşi ve diğerleri üstüme atladılar. 7 kişi saldırdılar, bir tanesinin elinde sopa vardı. Ben de kendimi korumak için ateş ettim. Bir el sıktım. Sonra polisler geldi. Olayda bana birkaç tane sopa darbesi geldi ama sağlamım, bende bir şey yok. Bahattin Bey de olayın başından sonuna kadar olayların içindeydi. Arabamın da bir camı sopa darbeleriyle kırıldı” dedi.

MHP Bodrum İlçe Başkanı ve Belediye Meclis üyesi Bahattin Kul ise Karaşehirli ve ortağından uzun süredir alacaklı olduklarını belirterek, Karaşehirli'nin iddiasının aksine kavganın içinde olmadını söylediği açıklamada, şu sözleri kullandı;

“İsmail Bey ve ortağı ile ben ve kardeşim arasında alacak verecek meselesinden dolayı telefonda gerginlik oldu. Bu doğrudur. Uzun süredir bize olan borçlarını ödemediler, gönderdiğimiz protokolü de imzalamadılar. Dün, İsmail Bey’in ortağı beyefendi beni arayıp İsmail Bey’in beline silah koyup bir hışımla çıktığını, kardeşimle aralarında gerginlik çıkmaması için biraraya gelmemeleri gerektiğini söyledi. Ben de yürüyerek ofisten çıktım, olay yerine doğru gidiyordum. Tam ben dere yatağının oradan geçerken mermi sesi duydum. Bu sefer koşmaya başladım. Vardığımda İsmail, silahı elinde arabadan inmeye çalışıyor, kardeşim de bileğinden tutmuş debriyajın oraya bastırmaya çalışıyordu. Yani arbede yaşanıyordu. Ben olayda İsmail’i silahı ateşlemesin diye arkadan tuttum. Hatta, kendisine ‘bana istediğin kadar vur ama silahı bırak’ diye dakikalarca yalvardım. Ben olayı yatıştırmaya çalıştım. Daha sonra polis ekipleri gelince İsmail’in elindeki silah alınabildi. Arbede 20 dakika boyunca sürdü. Benim İsmail’le kavga ettiğim yönündeki iddialar kesinlikle doğru değildir. Kardeşim ve yeğenlerimle İsmail’e saldırdığımız iddiaları da doğru değildir. Ayrıca yeğenlerim de olaydan sonra bölgeye geldi. Ben silahı ateşlemesin, kötü bir şey olmasın diye engellemeye çalıştım. Olay bundan ibaret” dedi.