Öldüren İçkiyi Satanlar Adliyede!

Bodrum’da alkol zehirlenmesi şüphesiyle 2 kişinin öldüğü olaya ilişkin olarak yürütülen soruşturma kapsamında gözaltına alınan 3 kişi, adliyeye sevk edildi.

Öldüren İçkiyi Satanlar Adliyede!

Bodrum’un Çömlekçi Mahallesi’nde yaşayan 74 yaşındaki İbrahim Yanık ve 67 yaşındaki Semran Çilenk Başkurt, dün sabah saatlerinde fenalaşmaları üzerine alkol zehirlenmesi şüphesiyle hastaneye kaldırıldı. Bodrum Devlet Hastanesi’ne kaldırılan İbrahim Yanık ile ilçedeki özel bir hastaneye kaldırılan Semran Çilenk Başkurt, yapılan müdahalelere rağmen kurtarılmayarak yaşamını yitirdi. 

Son 1 Haftada Sahte İçkiden 8 İlde 44 Kişi Hayatını Kaybetti

Olayın hemen ardından Bodrum Cumhuriyet Başsavcılığı'nca soruşturma başlatıldı. Soruşturma kapsamında Mumcular Jandarma Karakol Komutanlığı ekiplerinin yaptığı araştırma sonucu, kaçak içkinin İzmir'de üretildiği ve bölgeye servis edildiği anlaşıldı. Jandarma, el yapımı kaçak alkolün dağıtımını koordine eden 1 kişi ile dağıtımı yaptığı belirtilen 2 kişiyi tespit ederek gözaltına aldı. 

“Taksirle Ölüme Sebebiyet Verme ve Kaçakçılık Kanuna Muhalefet” suçlarından gözaltına alınan N.Ö., T.Y. ve H.D. isimli şahıslar, Mumcular Karakol Komutanlığı’ndaki ifade işlemlerinin ardından Bodrum Adliyesi’ne sevk edildi. Şüpheli şahıslara alkollü içkiyi sattığı iddia edilen bir kişinin ise arandığı öğrenildi.