ÖLDÜRÜLEN İL MÜDÜRÜ TOPRAĞA VERİLDİ

Önceki gün mesai arkadaşı tarafından toplantıda olduğu bir sırada başından vurularak...

ÖLDÜRÜLEN İL MÜDÜRÜ TOPRAĞA VERİLDİ
Önceki gün mesai arkadaşı tarafından toplantıda olduğu bir sırada başından vurularak öldürülen SGK İl Müdürü Naci Şahin memleketi Yozgat’ta gözyaşları arasında toprağa verilirken, Müdürünü vurarak öldüren Hasan Sünnetçioğlu ise sevk edildiği mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Naci Şahin'i önceki gün sabah saatlerinde diğer il müdürleriyle toplantıdayken tabancayla başından vurarak öldüren ve daha sonra güvenlik güçlerine teslim olan aynı kurum çalışanı Hasan Sünnetçioğlu, Muğla İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube'deki ifade işlemlerinin tamamlanmasının ardından Muğla Adliyesi'ne sevk edildi.

Yoğun güvenlik önlemleri altında getirildiği adliyede, ''Naci Şahin'i öldürmek ve yedi SGK personelini rehin almak'' iddiasıyla mahkemeye çıkartılan Sünnetçioğlu tutuklandı.
Sünnetçioğlu, cezaevi aracına götürülürken gazetecilerin, ''Rehineleri de öldürecek miydiniz''' sorusu üzerine, ''Onları öldürmem asla söz konusu değildi. Kendimi öldürecektim. Yaptıklarımdan pişmanım'' dedi.

Mesai arkadaşı tarafından silahla vurularak öldürülen SGK İl Müdürü Naci Şahin ise götürüldüğü memleketi Yozgat'ın Akdağmadeni ilçesinde gözyaşları arasında toprağa verildi. Şahin'in Türk Bayrağına sarılı cenazesi, sabah karayoluyla Yozgat'ın Akdağmadeni ilçesi Sazlıdere köyüne getirildi.

Köydeki cenazeye Şahin'in eşi Saliha Şahin, 10 yaşındaki oğulları Halil İbrahim ve 6 yaşındaki Ahmet Kemal ile ailesi, olay sırasında Şahin'in yanında bulunan Balıkesir SGK İl Müdürü Cem Dinç, SGK Başkanı Mehmet Emin Zararsız, Anadolu Ajansı Mali ve İdari İşler Daire Başkanı Emin Can, İstanbul, İzmir, Isparta, Yozgat, Amasya, Rize, Kırşehir, Hatay, Adana, Mersin SGK müdürleri, mesai arkadaşları, yakınları ile çok sayıda vatandaş katıldığı öğrenildi.

Öte yandan Büro Emekçileri Sendikası Merkez Yönetim Kurulu tarafından bugün yapılan bir açıklamada, SGK Muğla İl Müdürü Naci Şahin'in müdürlük çalışanlarından Hasan Sünnetçioğlu tarafından öldürülmesinin kurumda yaşanan sıkıntıların bir sonucu olduğu savunularak, ''Aslında öldüren ve öldürülen her iki SGK Personeli de SGK'daki yeniden yapılanmanın kurbanlarıdır'' denildi.

Açıklamada, Sosyal Güvenlik Kurumu Kanununun yürürlüğe girdiği 2006 yılından bu yana SGK personelinin huzursuzluk yaşadığı, iş barışının bozulduğu iddia edildi.SGK Başkanlığıyla farklı düzeylerde görüşmeler yaparak, yazılar yazarak, performans esaslı yönetim modeli uygulamalarının büyük sorun yarattığının dile getirmeye çalışıldığının aktarıldığı açıklamada, ''Aslında öldüren ve öldürülen her iki SGK Personeli de onların eşleri olan gözü yaşlı, gönlü yaslı her iki kadın da, ölen ve öldürenin her ikisinin gerisinde kalan ikişerden 4 çocuk da Sosyal Güvenlik Kurumundaki yeniden yapılanmanın kurbanlarıdır'' ifadesine yer verildi.

SGK İl Müdürü Naci Şahin'in öldürülmesi nedeniyle Muğla Emniyet Müdürlüğü tarafından yarın yapılacak olan Mustafa Ceceli konserinin iptal edildiği bildirildi. Türk polis teşkilatının 166. Kuruluş Yıl dönümü programı da SGK İl Müdürü Naci Şahin'in silahla vurularak öldürülmesi nedeniyle 6 saat sonra yapılabildi.