Ölüm Kavşağı Artık Güvenli!..

Bugüne kadar çok sayıda kişinin ölümü ve yaralanmasına neden olduğu için “ölüm kavşağı” olarak anılan Milas-Bodrum karayolundaki Baharlı Kavşağı, yaklaşık 15 milyonluk yatırım ile gerçekleştirilen düzenleme çalışmasının tamamlanmasıyla güvenli hale getirildi.

Ölüm Kavşağı Artık Güvenli!..

Geçtiğimiz yıl başlayan Baharlı Kavşağı projesi, tamamlanarak hizmete açıldı. Proje kapsamında toplam 2 bin 293 metre yeni yol yapıldı. Çalışma alanından ise yaklaşık 63 bin metreküp hafriyat çıkarıldı. Vatandaşlar arasında “ölüm kavşağı” olarak anılan eski kavşak, bugün yapılacak son çalışma ile kapatılarak tarihe karışılacak. Yeni yolun ışıklandırmasını ise yakın bir zamanda Karayolları Genel Müdürlüğü yapacak.

2018 yılı ekim ayında alınan resmi verilere göre; Baharlı Kavşağı’nda 2013-2018 yılları arasındaki 5 yıl içerisinde 53’ü yaralamalı, 11’i ölümlü ve 30 adet de maddi hasarlı üzere toplam 94 adet trafik kazası yaşandı. Bu kazalarda 5 yılda toplam 8 vatandaş hayatını kaybetti.

Yıllardır kavşağın tehlikesine dikkat çekerek burada çalışma talep eden Milas’ta yaşayan vatandaşlar, dijital imza kampanyası oluşumu change.org’ta başlatılan “Baharlı Kavşağındaki ölümlere bir çözüm istiyoruz” adlı kampanyaya 5 bin 215 imza vermişti.

BİRÇOK MAHALLEYE NEFES OLACAK

Karayolu, Bodrum başta olmak üzere köprülü kavşak projesiyle içinde turistik İncirliin Mağarası’nın da bulunduğu, Baharlı, Gökçeler, Ağaçlıhöyük, Yaka, Savran, Yaşyer, İçme, Damlıboğaz ve Dağarası mahallelerine de ulaşımı daha güvenli biçimde sağlayacak.

AK PARTİ MİLLETVEKİLİ YAVUZ DEMİR’DEN TEŞEKKÜR

Karayolları Genel Müdürlüğü ile yaptığı görüşmelerle Baharlı Kavşağı’nın yapımının hızlanmasını sağlayan AK Parti Muğla Milletvekili Yavuz Demir, “Bölgemizin Milas-Bodrum Karayolu üzerinde bulunan ve bugüne kadar çok sayıda trafik kazasının yaşandığı Baharlı Kavşağı, köprülü kavşak olarak düzenlenerek standartlara uygun hale getirildi. Bugün itibariyle geçişlere açılan kavşağımızın tüm vatandaşlarımıza hayırlı olmasını temenni ediyorum. Yatırımımızın bölgemize kazandırılmasında emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.