OLUMSUZ HAVA KOŞULLARI ETKİLİ OLDU!

Bodrum'da akşam saatlerinde başlayan kuvvetli rüzgar hayatı olumsuz yönde etkiledi....

OLUMSUZ HAVA KOŞULLARI ETKİLİ OLDU!
Bodrum'da akşam saatlerinde başlayan kuvvetli rüzgar hayatı olumsuz yönde etkiledi. Saatteki hızı zaman zaman 75 km’ye ulaşan fırtına nedeniyle bazı bölgelerde elektrikler kesildi, tekneler sürüklendi, feribot seferleri iptal edildi.

Bodrum’da önceki akşam saatlerinde başlayan ve saatteki hızı 75 km'ye kadar ulaşan fırtına nedeniyle açıkta bağlı bazı tekneler kıyıya sürüklendi. Kumbahçe, Gümbet, Bitez, Ortakent ve Turgutreis kıyılarında etkili olan fırtına kıyı şeridindeki bazı işletmelerde ufak çaplı hasar oluştu. Ortakent sahiline sürüklenerek karaya oturan tekneyi kurtarmak için yoğun çaba sarf edildi. Dalgalarla mücadele eden bir dalgıç uzun süre teknenin çekilmesi için halat bağlamaya çalıştı. Yol kenarındaki bir inşaat alanından yola sürüklenen straforlar ise trafikte tehlikeye neden oldu. Yahşi’de devrilen bir ağaç nedeniyle ise yol bir süre trafiğe kapandı.

Şiddetli fırtınadan dolayı denizdeki dalga boyunun 2 metreye kadar yükselmesi nedeniyle Bodrum-İstanköy feribot seferlerinin karşılıklı iptal edildiği öğrenildi.

Akşam saatlerine kadar sürmesi beklenen fırtınanın daha sonra etkisini kaybetmesi bekleniyor.