Olumsuz Hava Koşulları Etkili Oluyor

Olumsuz Hava Koşulları Etkili Oluyor

Bodrum’da sabah saatlerinde başlayan yağışla birlikte saatteki hızı 60 kilometreye kadar ulaşan fırtına etkili oluyor. Fırtına ve yağmur nedeniyle denizin rengi ise kahverengine döndü. 

Bodrum’da sabah saatlerinde başlayan yağmur, aralıklarla devam ediyor. Öğle saatlerinden itibaren yağışla birlikte şiddetli rüzgar da etkili olmaya başladı. Rüzgar, zaman zaman etkisini arttırarak fırtınaya döndü. Saatte 60 kilometreye ulaşan fırtına nedeniyle vatandaşlar zor anlar yaşadı. Kıyı kesimlerini vuran fırtına nedeniyle Ortakent, Bitez, Gümbet ve Kumbahçe sahilinde dalgalar oluştu. Denizin mavisi yerini Kahverengiye bırakması ise dikkatlerden kaçmadı. 

Olumsuz hava koşulları nedeniyle ilçede bugün yapılması planlanan Dragon Yarışları can ve mal güvenliği açısından iptal edildi. Datça ve Kos feribot seferlerinin de yapılamadığı bildirildi. 

Fırtına gece saatlerine kadar etkili olacak. 

Öte yandan Meteoroloji Genel Müdürlüğü Ege Bölgesi için pazar günü sabah saatlerine kadar sağanak yağış uyarısında bulunarak şu ifadeleri kullandı: 

“Ege Bölgesinde beklenen sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların Muğla’nın Bodrum, Marmaris ve Datça, Aydın'ın Kuşadası ve Didim ilçelerinde yarın (pazar) sabah saatlerine kadar yer yer kuvvetli (21-50 Kg/m2) olması bekleniyor. Kuvvetli yağışın sebep olabileceği ani sel, su baskını, yıldırım tehlikesi ve yağış anında kuvvetli rüzgar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.”