Önce Evi Soydu, Sonra Otomobili Çaldı

Bodrum’da ev sahiplerinin uyuduğu esnada eve giren hırsız, evden para ve tablet aldı. Evden çıkarken araba anahtarlarını da alan şahıs, ailenin otomobiline binip ortadan kayboldu.

Önce Evi Soydu, Sonra Otomobili Çaldı

Olay gece saatlerinde Konacık Mahallesi Mimar Sinan Caddesi üzerindeki bir sitede çocukları ile birlikte yaşayan Soner ve Belma Yüce çiftinin evinde yaşandı. Soner Yüce’nin işlettiği restoran olduğu ve Belma Yüce’nin evde çocukları ile uyduğu saatte eve balkondan giren kimliği belirsiz bir şahıs, 7 bin TL değerindeki Apple Tablet, 800 TL para ile otomobilin hem orijinal hem de yedek anahtarını alıp gitti. 

Siteden çıktıktan sonra ailenin 48 ADJ 666 plakalı 2015 model beyaz renk Toyota Yaris marka otomobiline binen şahıs, ortadan kayboldu. 

Bir süre sonra işten eve gelen Soner Yüce, balkondaki sinekliği açık görünce durumdan şüphelendi. Evi ve çevresini kontrol eden Yüce çifti, evlerine hırsız girdiğini anlayınca durumu ihbar etti. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı. 

Kent Haber’e açıklama yapan Soner Yüce, “Şahıs, çevredeki güvenlik kameralarına takılmış, duvardan atlayıp siteye girmiş. Evden çıktıktan sonra otomobile binip uzaklaştığı görülüyor. Otomobilimiz şu anda 250 bin TL değerinde. Gören duyan olursa ihbarda bulunmalarını istiyoruz.” dedi. 

Olay esnasında çocukları ile birlikte uyuduğunu söyleyen Belma Yüce de “İyi ki o esnada uyanmadık. Uyansaydık hırsızla karşı karşıya gelebilirdik. Bize bile zarar verebilirdi. Arabada hem benim hem de çocuklarımın cüzdanı vardı. Onların içerisindeki kimliklerimiz ve paralar da gitti.” şeklinde konuştu. 

Muhabir: Hamdi Yörür