Onun Kaçak Kısımları da Yıkılacak!

MİT tırları davasında devletin gizli belgelerini elde edip yayınlamaktan ceza alan, Almanya'ya firar ettiği için hakkında kırmız bültenle yakalama kararı bulunan gazeteci Can Dündar'ın da Bodrum'daki villasının kaçak kısımları için de yıkım kararı çıktı. Can Dündar’ın evinde Hazina arazisine yapılan kaçak bölümlerin 11 Haziran'da yıkılacağı öğrenildi.

Onun Kaçak Kısımları da Yıkılacak!

Can Dündar’ın Bodrum’un en gözde mahallelerinden biri olan Kumbahçe Mahallesinde bulunan lüks villanın 28 metrekaresinin orman arazisi, 188 metrekaresinin ise Hazine arazisini işgal ettiğinin ortaya çıkmasının ardından, Muğla Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü harekete geçti. Muğla Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü'nün isteği doğrultusunda villada inceleme yapan Bodrum Belediyesi Yapı ve İmar ekipleri villanın yüzme havuzunun yanı sıra, Pergole, asma balkon ve çardak kısımlarının da kaçak olarak Hazine arazisi üzerine yapıldığını tespit etti. Yapılan incelemelerin ardından İşgal edilen devlet arazileri ve kaçak olarak yapılan “Havuz, pergole, asma balkon ve çardak“ bölümlerinin hiç birinin Yapı Kayıt Belgesi olmadığı ortaya çıktı. 

11 HAZİRAN'DA YIKILACAK...

Can Dündar ve eşi Dilek Dündar’ın tapuda ortak olarak üzerlerine kayıtlı olan villanın tahliye edilmesi için Bodrum ve İstanbul’daki adreslere eş zamanlı gönderilen yazının, Dündar ailesinin İstanbul’daki adresindeki çalışanlara tebliğ edildiği öğrenildi. Edinilen bilgiye göre, tebliğ edilen yazıda, “11 Haziran tarihine kadar hazine arazisi üzerine imara aykırı olarak yapılan kısımların tahliye edilmesi, aksi takdirde kamu tarafından yıkılacağı” ifadesine yer verildi.

15 Temmuz darbe girişiminden kısa süre önce yurtdışına kaçan ve Kırmızı bültenle aranan Can Dündar, villadaki kaçak kısımlarını kendisi 11 Haziran tarihine kadar yıktırmadığı takdirde, kaçak bölümler belediye ekipleri veya Muğla Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü'nce yıkılacak.