Orhan Dinç, Adaylığını Açıkladı

Deniz Ticaret Odası Bodrum Şube Başkanı Orhan Dinç, 8 Ekim’de yapılacak seçimli genel kurulda aday olduğunu açıkladı.

Orhan Dinç, Adaylığını Açıkladı

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nde seçim takviminin belirlenmesiyle Deniz Ticaret Odası Bodrum Şubesi’nde 8 Ekim Cumartesi günü seçimli genel kurul yapılacak. Seçimde ekibiyle birlikte yeniden aday olduğunu dile getiren Deniz Ticaret Odası Bodrum Şube Başkanı Orhan Dinç, Kent Haber’e yaptığı açıklamada şunları dile getirdi:

“4,5 yıl çabuk geçti. Denizciliğimizin her alanında atılımlar yaptık. Üyelerimizin sorunlarının çözümü noktasında hepsine ulaştık. Biliyorsunuz sadece Bodrum değil Milas’ın da başkanlığını yapıyoruz. İki kardeş ilçe Bodrum ve Milas’ın deniz ticaretini en iyi şekilde temsil etmeye çalıştık. Her üyemize tek tek 3 defa ulaştık. Her üyemize 3 defa dokunduk. Onların sorunları ile dertleri ile dertlendik. Mavi yolculuğumuz, tersanemiz, balık üreticilerimiz, su sporları, dalış, acenteler, günübirlik, yakıt verenler… Çok büyük bir aile olduk. Biz göreve geldiğimizde 80 metrekarede hizmet veren oda şu anda otoparkımızla birlikte bin 500 metrekareye yakın bir yerde hizmet veriyoruz. Sadece fiziken değil, gönlümüzü de açtık. Sektörümüzün tüm sorunlarına çözüm bulmaya çalıştık. Binamızda eğitimler, seminerler verdik. Kapılarımızı kamu kurum ve kuruluşlarına tamamen açtık. Onlar da kapılarını sonuna kadar açtılar. Denizciliğimizin sesi olmak ve güçlü bir şekilde temsil etmek için önümüzdeki dönem adaylığımız açıklıyorum. Yeni dönemde ekibimizle, enerjimizle, samimiyetimizle her üyemize dokunmaya devam edeceğiz.”

Başkanlığı döneminde önemli projelere imza attıklarını dile getiren Orhan Dinç, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Tüm sorunları halledemedik ama çok önemli projelere imza attık. Bu projelerle bazı sorunları giderdik ama bazılarını çözmek için çalışmalarımız devam ediyor. En önemlisi mavi yolculuk için çok önemli olan koylarımıza sahip çıkmaya çalışıyoruz. Bu koylarda çok ciddi projeler, hedefler, arzular var. Koylarımızla birlikte denizlerimizi de korumak gerekiyor. Bunun için ücretsiz şekilde katı atık toplayan teknemizle 300 bin poşet atık topladık. Ayrıca Bodrum’da Büyükşehir Belediyemizle birlikte bir yat festivali yapmayı planlıyoruz. Bunu çok yakında paylaşacağız. Sektörümüze büyük bir ivme kazandıracağına inanıyoruz. Tekne bağlama sorununu çözmek için Ticaret Odası, Esnaf Odası, Denizciler Derneği ve belediyemizle birlikte bir şirket kuruldu. İçmeler’de bir marina projemiz var. Mavi yolculukta bir KDV sorunumuz var. Bunu çözmek için mücadelemiz devam ediyor. ‘Yaptıklarımız, yapacaklarımızın teminatıdır’ diyoruz.”

Odanın Bodrum ve Milas’ta toplam 650 üyesinin olduğunu dile getiren Dinç, “Seçme ve seçilme sürecimiz var, 2 yıl. Bir de askıda olan üyelerimiz var. Bunları düştükten sonra seçimde bugün itibariyle 404 üyemiz oy kullanacak. Bayram havasında, denizcilik kutlaması şeklinde bir seçim olmasını diliyorum.” diye konuştu. 

Muhabir: Hamdi Yörür