ORHAN DİNÇ'DEN ADAYLIK AÇIKLAMASI

Ak Parti'de önümüzdeki Kasım ayının sonlarında gerçekleştirilmesi beklenen İlçe...

ORHAN DİNÇ'DEN ADAYLIK AÇIKLAMASI
Ak Parti'de önümüzdeki Kasım ayının sonlarında gerçekleştirilmesi beklenen İlçe kongreleri ile ilgili süreç devam ederken, Bodrum Ak Parti Yönetim Kurulu üyesi ve Başkan Yardımcısı Orhan Dinç yapılacak İlçe Kongresi'nde başkanlığa aday olduğuna dair bir basın açıklaması yayınladı. Yaptığı yazılı basın açıklamasında, kongre sürecine hazırlanan hiçbir oluşumun içerisinde olmadığını vurgulayan Dinç, şu ifadeleri kullandı;

"Değerli Basın Mensupları. Ak Parti Bodrum ilçe teşkilatında bulunduğum çeşitli görevler ve Bodrum’a olan vicdani saygımdan ötürü sizlerle bu açıklamayı paylaşıyorum. 10 yıldır Çeşitli STK ve Odalarda Bodrumun refahı için çalışmalarıma devam etmekteyim. Uzun yıllar Ak Parti Bodrum İlçe Teşkilatında yürütme ve yönetim kurullarında çeşitli görevler üstlendim. Şu anda da mevcut yönetim kurulu üyeliği ve Dış İlişkilerden Sorumlu Başkan Yardımcılığı görevini sürdürmekteyim.

Liderimiz Sayın Recep Tayyip Erdoğan’in başlattığı yenilenme sürecine bağlı olarak; ilçe yönetimimizde de kongre sürecimiz devam etmektedir. Ak Parti Bodrum İlçe Başkanımız Sayın Macit Gündoğdu’nun istifası işleme alınıp, vekaleten Sayın Mehmet Akbaba, Kongre sürecine kadar göreve getirilmiştir. 30 Eylül 2017 Cumartesi günü Ak Parti Genel Merkezimiz tarafından Bodrum’da yapılan Temayül yoklamasında parti tabanının teveccühü ile adaylık sürecim başlayana kadar; herhangi bir adaylık açıklamam olmadığı gibi, ilk günden beri partime olan inancım ve sadakatim doğrultusunda partime zarar verecek herhangi bir oluşum içinde de yer almadım.

Ak Parti Bodrum ilçe teşkilatı, liderimizin ve genel merkezimizin yol haritasını izleyecek ve ilçe halkımızı geleceğe taşıyacak hizmet anlayışının oluşturulması için gerekli donanım ve enerjiye sahiptir. Bu doğrultuda ben de diğer tüm ilçe teşkilatı üyeleri ve parti üyelerim gibi halkımıza hizmet için elimi taşın altına koymaya hazırım.

Liderimiz Sayın Recep Tayyip Erdoğan’in başlattığı yenilenme süreci halka hizmet anlayışıdır. Bodrum halkına hizmet ve geleceğinin güvence altına alınması, partimizin ve benim önceliğimdir. Son dönemdeki gelişmeler ve yanlış anlaşılmaya mahal vermemek adına sizlerle bugün güncel yol haritamı paylaşıyorum. Bundan sonraki Süreçte Orhan Dinç, Ak Parti Bodrum Teşkilatının başarısı ve Bodrum Halkının refahı için her göreve taliptir. Değerli Bodrum halkına saygılarımla" ifadelerini kullandı.

Bodrum Ak Parti'de Ekim ayı başında yapılan temayül yoklamasında İlçe Başkanlığı görevine aday olan isimler arasında; Yener Çelik, Ömer Özmen, Orhan Dinç, Muhammed Musa Orman, Yüksel Aca, Erhan Ünaldı, Cumhur Kısa, Fethan Özbek, Tahir Ateş, Kadir Dağlı, Murat Naci Yavuz, Mustafa Berberoğlu'nun isimleri yer almıştı. Ak Parti'deki prosedürlere göre Temayül yoklaması sonucunda belirlenen 4 veya 5 kişi Ankara’ya giderek Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Ataş ile görüşecek. Bu görüşmeden çıkan sonuç doğrultusunda yapılacak kongrenin tek adayı belirlenecek.