SELECT `ac`.`id`, `ac`.`banner_text`, `ac`.`banner_url`, `ac`.`hash` as `banner_hash`, `images`.`image_728x150` as `banner`, `images`.`image_default` as `image_default`, `images`.`id` as `image_id`, sum(ad_view_stat.view_count) as view_counts, `alt_banner`.`image_default` as `alt_banner`, `ac`.`kapanma_zamani`, `ac`.`gosterilmeme_suresi`, `ac`.`ad_campaign_type`, `ac`.`banner_script` FROM `ad_campaigns` as `ac` JOIN `ad_view_stat` ON `ad_view_stat`.`campaign_id`=`ac`.`id` and `view_date`="2023-02-01" JOIN `ad_customers` ON `ad_customers`.`id`=`ac`.`customer_id` and `ad_customers`.`active`=1 JOIN `images` ON `images`.`id`=`ac`.`post_image_id` LEFT JOIN `images` as `alt_banner` ON `alt_banner`.`id`=`ac`.`alternatif_banner` WHERE `ac`.`banner_size_id` = 1 AND `ac`.`start_time` <= '2023-02-01 16:37:03' and `ac`.`end_time` >= '2023-02-01 16:37:03' AND `ac`.`deleted` = 0 AND `ac`.`active` = 1 GROUP BY `ad_view_stat`.`campaign_id` ORDER BY `view_counts` ASC LIMIT 1update ad_campaigns set views=views+1 where id=428checkstat select id from ad_view_stat where view_date="2023-02-01" and view_hour=16 and campaign_id=428update ad_view_stat set view_count=view_count+1 where id=1661090

ORMAN ARAZİSİNE KAÇAK HAFRİYAT!

Bodrum’un Torba Mahallesi Kaynar mevkiindeki Orman sınırları içerisindeki eski bir...

ORMAN ARAZİSİNE KAÇAK HAFRİYAT!
Bodrum’un Torba Mahallesi Kaynar mevkiindeki Orman sınırları içerisindeki eski bir taş ocağı ve etrafındaki ormanlık alana Bodrum Belediyesinin bilgisi dahilinde Orman Müdürlüğünden izinsiz hafriyat döküldüğü gerekçesiyle Muğla Orman Müdürlüğü ve Belediye arasında gerginlik yaşandığı iddia ediliyor.

Milas-Bodrum karayolu üzerinde bulunan ve şimdiye kadar binlerce kamyon hafriyat dökülen bölgede, bazı ufak çam ağaçları da zarar görme aşamasına gelmiş. Gelişi güzel dökülen hafriyat nedeniyle ormanlık alan tehlike altında görünüyor.

Alana hafriyat dökülmesi için Muğla Orman Müdürlüğünden izin talebinde bulunan Bodrum belediyesinin, izin talepleri daha kabul edilmeden hafriyat döküm işlemini başlattığı ve orman müdürlüğü tarafından bu işlemin durdurulduğu öğrenildi.
Konuyla ilgili olarak telefonla görüşlerini aldığımız Muğla Orman İşletme Müdürü Ali Yıldırım, Bodrum belediyesinin kendilerinden bir izin talepleri olduğunu ancak izin süreci tamamlanmadan bölgeye hafriyat döküldüğünü söyledi. Kendilerine gelen şikâyetler üzerine bundan 4-5 gün kadar önce durumu tespit ettiklerini ve hafriyat döküm işlemini durdurduklarını ifade eden Yıldırım, şunları söyledi:

“O bölgeyi biz dolgu yapıp ağaçlandırılacak hale getireceğiz. Oraya hafriyat dökülmesine izin vermedik. Bodrum belediyesi bizden izin talebinde bulundu ancak daha izin çıkmadan hafriyat dökülmüş ve ben bunu haber alır almaz durdurdum. Bir bölgede inşaat kazısı yapılacağını duyduk ve toprak dökülmüş oraya bildiğim kadarıyla. Bozulmuş orman arazisini doldurup orayı ağaçlandıracağız. Bu bizim bilgimiz dahilinde olmadı, şikayetler üzerine durdurduk o işlemi. İzin çıkmadan döktürmeyeceğiz hafriyat. Bizim mevzuatımızda böyle izin verme var, sadece bu izinleri biz belediyelere verebiliyoruz. Belediye başkanlığından bize izin talebi geldi biz buraları bir iki kuruma soruyoruz ve bedelli izin veriyoruz. Dökeceği alanı hesaplıyoruz. Dökeceği alan kadar oraya bedelini yatırıyor belediye izin veriyoruz. Mesela mevzuatta engel çıkarsa ya belediyeden döktükleri malzemeyi alın diyeceğiz ya da cezai işlem uygularız. Ama şu anda cezai işlem yapacağız demiyorum çünkü izin işlemleri devam ediyor. Zaten döktükleri moloz değil taş ve toprak malzeme” dedi.