ÖRNEK SINIF

Konacık Cahit Özvezneci İlköğretim Okulu’nda örnek sınıf açılışı yapıldı....

ÖRNEK SINIF
Konacık Cahit Özvezneci İlköğretim Okulu’nda örnek sınıf açılışı yapıldı. Örnek sınıfın açılışına Milli Eğitim Müdürü Mustafa Özcan, Konacık Belediye Başkanı Mehmet Tosun, Bodrum Özel Yalı Dershanesi sahibi İrfan Soysüren, Okul Müdürü Emin Geçin, öğretmenler ve çok sayıda öğrenci velisi katıldı.
Konacık Cahit Özvezneci İlköğretim Okulu’ndaki örnek sınıfa en büyük katkı, Konacık Belediye Başkanı Mehmet Tosun ile Bodrum Özel Yalı Dershanesi sahibi İrfan Soysüren tarafından sağlandı. Sınıfta klima, 106 ekran LCD televizyon, dizüstü bilgisayar, internet bağlantısı, fotokopi, yazıcı ve tarayıcı var. Ayrıca bu örnek sınıf, pencereden tabana kadar fayans ile döşendi. Yer seramikleri ve sınıf kapısı değiştirildi. Sınıfın dolapları yenilendi. Eski sıralar değiştirilerek her öğrencinin tekli sıra ve sandalyelerde eğitim görmesi sağlandı. Sınıfın bir nevi özel eğitim veren sınıflardan farkı kalmadı. Ayrıca bu sınıf, "TTnet Vitamin"e kayıtlı olduğu için internet ortamındaki derslerden de yararlanılıyor. Öğrenciler, internet üzerinden ders görebiliyor.
Açılışta kurdeleyi Konacık Belediye Başkanı Mehmet Tosun ve Milli Eğitim Müdürü Mustafa Özcan İle beraber sınıftan iki öğrenci birlikte kestiler.

Başkan Tosun, “Sizlerden de beklentilerimiz, veli toplantılarına gelmeniz ve çocuklarımızla ilgilenmeniz. Eğitim işini sadece okullara bırakmamamız gerekir. Bizim de takip etmemiz gerekir” diyerek velilere seslendi.