ORTAKENT'TE ANLAMLI KUTLAMA

Ortakent Yahşi Belediye Başkanı Mehmet Onur Şahbaz, beldedeki Yahşi Eğitim Uygulama...

ORTAKENT'TE ANLAMLI KUTLAMA
Ortakent Yahşi Belediye Başkanı Mehmet Onur Şahbaz, beldedeki Yahşi Eğitim Uygulama Okulu ve İş Eğitim Merkezi’nde eğitimlerine devam eden zihinsel engelli öğrencileri akşam yemeğinde konuk etti.

Akşam yemeğine, yaşları 7-35 arasında değişen 50 öğrenebilir zihinsel engelli öğrencinin bulunduğu okulun öğretmen ve idarecileri ile öğrenci velileri katıldı.

Başkan Şahbaz’ın, kendine ait otelinde konuk ettiği öğrenciler hareketli müzikler eşliğinde gönüllerince eğlendi.

Sevinçleri yüzlerinden okunan öğrencilerin mutluluklarına, öğretmenleri ve velilerinin yanı sıra Ortakent Belediye Başkanı Mehmet Onur Şahbaz da eşi Gül Şahbaz ile ortak oldu.

Yahşi Eğitim Uygulama Okulu ve İş Eğitim Merkezi Okul Müdür Vekili Engin Akkaya, yıl sonu dolayısı ile Başkan Şahbaz’ın kendilerini davet ettiğini belirterek “Öğrencilerimiz çok mutlu oldu. Başkanımıza bu duyarlılığından dolayı çok teşekkür ederiz” dedi.

“Onlar da toplumumuzun bir parçası” diyen Başkan Şahbaz ise “Engelli bireylerimize her zaman destek olmaya çalışıyoruz. Onların mutlu olduğunu görmek bizleri de mutlu ediyor” diye konuştu.

Gönüllerince eğlenen engelli öğrenciler daha sonra yıl sonu dolayısı ile hazırlanan yaş pastayı keserek eğlencelerini sürdürdü.