Ortalık Yine Savaş Alanına Döndü

Bodrum’da 2 ayrı noktada patlayan isale hattından çıkan sular bir süpermarket ile evi bastı. Patlağın olduğu noktada bir minibüs çukura düşerek yan yattı.

Ortalık Yine Savaş Alanına Döndü

İlçeye bağlı Yahşi Mahallesi Şehit Polis Ercan Yangöz Caddesi üzerinde önceki gün gece saatlerinde isale hattı patladı. Patlamanın ardından suyun tazyikiyle asfalt yarıldı, tonlarca su patlaktan caddeye aktı. MUSKİ ekiplerince tamir edilen patlağın üzeri toprakla kapatıldı. Sabah saatlerinde aynı noktadan yine su sızıntısı olunca toprak yumuşadı, bölgeden geçen bir minibüs yoldaki toprağın çökmesiyle yan yattı. Yolda mahsur kalan minibüs, vinç yardımıyla kurtarıldı. 

Mahalle sakinlerinden Şevki Türkmen, “Önceki gece 00.00 ile 01.00 arası bir gürültü ile uyandık. Burada su borusu patlamış. Bütün gece çalıştılar. Öğle saatlerinde bitirdiler. Fakat bu sabah çökme oldu ve minibüs içine düştü. Ama bu yollar devamlı bu şekilde patlıyor. Geçenlerde de Akyarlar’da cip toprağa gömülmüştü. Buralarda yollarda giderken biraz korkumuz var. Bugün minibüs yan yatmıştı. Şasesi tamamen yere oturmuştu. Yaralı falan yoktu ama minibüs bayağı kaldı burada. 2-3 saat sonra çekici ile çıkardılar.” diye konuştu. 

İsale hatlarındaki ikinci patlak ise Geriş Mahallesi’nde meydana geldi. Patlayan ana isale hattından çıkan sular, cadde üzerindeki süpermarkete yöneldi. Süpermarket ile bölgedeki bir evi bahçesini su bastı. Markette büyük çapta maddi hasar oluştu. 

Markette ve patlaktan etkilenen evde temizlik çalışması başlatıldı. Patlağın olduğu bölgede de MUSKİ ekiplerince tamir çalışması başlatıldı. 

Muhabir: Hamdi Yörür