Osman Gökmen’e Ateş Püskürdü

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, ilçede deprem yardımlarının toplandığı bölgede yaşanan Bodrum Belediyesi logosu ve yelek krizinin sorumlusunun Ak Parti Bodrum İlçe Başkanı Osman Gökmen olduğunu ifade ederek Gökmen’e adeta ateş püskürdü. Aras, İlçe Başkanı Gökmen’in kamu görevlilerini, partisinin genel merkezine şikayet ettiğini dile getirerek "Yaşananların sebebi kaymakam da değil, vali de değil, bunun sebebi Osman Gökmen’dir.” dedi.

Osman Gökmen’e Ateş Püskürdü

Deprem bölgelerindeki çalışmalarının ardından Bodrum’a gelen Başkan Aras, basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Basın mensupları, deprem yardımlarının toplandığı Herodot Kültür Merkezi’nde yaşanan Bodrum Belediyesi logosu ve yelek krizi ile yardım TIR’ı önündeki Bodrum Belediyesi pankartının Muğla Valiliği pankartı ile kapatılmasını sordu.

“BELEDİYENİN LOGOSU VE YELEĞİ KİMSEYİ RAHATSIZ ETMEMELİDİR”

Yaşanan bu krizlere çok üzüldüklerini dile getiren Başkan Aras, sözlerini şöyle sürdürdü;

“Böyle bir şey olmaması lazımdı. Ben devletin içerisinden gelen birisiyim, bu konular üzerinden siyaset yapmayı sevmiyorum. Tüm kurum ve kuruluşlarımızla el ele, kol kola çalışıyoruz. Amaç halka hizmet. Herkesin yardımına koşmuyor muyuz? Camilerimizin de, okullarımızın da yardımına koşuyoruz, polislerimizin de yardımına koşuyoruz. Bizden ne isterlerse yapmaya çalışıyoruz. Şu anda benim 50’ye yakın personelim kamu kurum ve kuruluşlarında çalışıyor. Çünkü ben devletten geldiğim için o dinamikleri biliyorum. Tadilatından yeni yapımına kadar her türlü faaliyete koşuyoruz. Herodot Kültür Merkezi, belediyenin yeri. Belediye her türlü aracı, ekipmanı ve personeli ile seferber olmuş durumda. Belediye sadece CHP’lilerin değil, herkesin, her siyasi görüşten insanların belediyesi. Bodrum halkının temsilcisi, belediyesidir. Çünkü Bodrum halkı oyları ile belediyesini belirlemiştir. Belediyenin logosunun ve yeleğinin kimseyi rahatsız etmemesi gerekir. Ne demek Bodrum Belediyesi yeleği, Bodrum Belediyesi logosu. TIR’ın Bodrum Belediyesi afişi, kimi rahatsız edebilir? Etmemelidir.”

“BODRUM BELEDİYESİ BODRUM HALKININ TEMSİLCİSİDİR”

Herodot Kültür Merkezi’nde farklı görüşlerden insanların birlikte çalıştığını dile getiren Aras, sözlerini şöyle sürdürdü;

“Orada kollektif bir çalışma var, belediyemiz, kaymakamlığımız, gönüllüler. O gönüllülerin içinde farklı fikirlerden insanlar da var. Herkes koşturmuş. Bodrum Belediyesi Bodrum halkının temsilcisidir, onun logosu, yeleği, TIR’ı hiç kimseyi rahatsız etmemelidir. Size gösterebilirim, Muğla Ak Parti İl Başkanlığı’nın TIR’ı deprem bölgesinde dolaşıyor. Ak Parti’nin Antalya İl Başkanlığı yardım TIR’ları geziyor. Ben hiç CHP’li bir TIR görmedim. Bir CHP yeleği giyip de oralarda çalışan kimse görmedim ama belediye dediğin bir kamu kuruluşudur. İçişleri Bakanlığı’na, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na bağlıdır. Biz siyasi parti değiliz, bizle neden uğraşıyorsunuz. Bu yanlıştı, halk da buna tepki gösterdi.”

OSMAN GÖKMEN SİYASETİ YANLIŞ BİLİYOR

Sözlerinin devamında Ak Parti Bodrum İlçe Başkanı Osman Gökmen’e sert sözlerle tepki gösteren Başkan Aras, şunları söyledi;

“Ben bunun ne kaymakamlıktan, ne de valilikten olmadığını biliyorum. İktidar partisinin buradaki ilçe başkanı arkadaşımız, maalesef siyaseti yanlış biliyor. Büyük bir cehalet içerisinde. Sen Bodrum Belediyesi’ni neden sahiplenmiyorsun arkadaşım? Sen Bodrum Belediyesi’nin oradaki çalışmalarında ‘niye bunlar burada çalışıyor, niye belediye yeleği giyiyorlar?’ diye inanın o valiliği ve kaymakamlığı rahatsız eden bu arkadaştır. Ben burada açık açık söylüyorum. Hiçbir şekilde devletime bir gram laf söylemem. Maalesef iktidarın buradaki temsilcisi olan arkadaşımız bu görevi hak etmiyor. Geliyor, belediyesinin yaptığı işleri dışlamaya çalışıyor. Sanki orada kaymakam bey belediyenin emrine girmiş diye partinin genel merkezine, valiliğe şikayet ediyor. Ya arkadaş böyle bir şey olabilir mi? Biz kaymakamımızın emrindeyiz. Siz hepiniz biliyorsunuz. ‘Sayın kaymakamım, efendim bir emriniz var mı?’ diye sorarım. Herkes biliyor. Ben kaymakam nedir, valilik nedir bilirim arkadaş. Bunu bilmeyen arkadaşımızın kendisi ama çok yanlış bir yoldadır. Artık o yoldan dönmeyeceği aşikardır. Bu çünkü ilk olmadı. Yangınlarda da aynı şeyi yaşadık, hep böyle bir ön alma çabası. Arkadaş, burada halkı belediyeyi seçmiş, güveniyor. Sen bu işi neden karıştırıyorsun. İnanın Bodrum dışında hiç böyle bir şey olmadı. Bunun sebebi kaymakam da değil, vali de değil, bunun sebebi Osman Gökmen’dir.” 

“KAMU GÖREVLİLERİNİ GENEL MERKEZE ŞİKAYET EDİYOR”

Osman Gökmen’in kaymakamı ve valiyi, Ak Parti’nin genel merkezine, teşkilat başkanına şikayet ettiğini iddia eden Başkan Aras, sözlerini şöyle sürdürdü;

“Burada ayrıca Milli Eğitim Müdürünü de şikayet ediyor, buradaki Spor Müdürünü de şikayet ediyor. O eski kasaba siyasetini sürdürmeye çalışıyor. Arkadaş, Bodrum bunu kaldırmaz. Sen ilçe başkanı olarak ne İlçe Sağlık Müdürüne, Ne Milli Eğitim Müdürüne, ne Spor Müdürüne, ne kaymakama, kimseye ayar veremezsin arkadaşım. Belediyeye hiç veremezsin. Belediyenin logosu bizim onurumuzdur. Sen oturacaksın, belediyenle çalışacaksın, elindeki iktidar imkanlarını da belediyen için kullanacaksın. Biz bunu gördük, bunu biliriz. Bu ayrımı inanın başka hiçbir yerde görmedim. Bize Antakya’da herkes kucak açıyor. AFAD’ın görevlileri dahil.”

Bodrum Belediyesi olarak herkesi kucakladıklarını söyleyen Aras, “Ben aklını başına toplamasını öneriyorum. Kamu kurum ve kuruluşlarından elini eteğini çeksin. Hiçbir şekilde kimseye müdahale etmesin otursun, siyasetini yapsın.” dedi. 

Aras, “Ben valimizin de, kaymakamlığımızın da emrindeyim. Hiç sıkıntı yok ama belediyemi de ezdirmem. Osman Gökmen’in fişeklemesiyle, onun zorlamasıyla belediyemin yeleklerinin üzerindeki logonun, araçlarının hiçbir şekilde ezdirmem. Belediye halkın temsilcisidir, görevini sonuna kadar yapmıştır ve yapmaya da devam edecektir.” diyerek konuşmasını tamamladı. 

Muhabir; Hamdi Yörür