Otomobil Çukura Düştü

Bodrum’da ana isale hattı patladı, oluşan dev çukura otomobil düştü.

Otomobil Çukura Düştü

Sabah saatlerinde Akyarlar Mahallesi Aspat mevkisinde ana isale hattı patladı. Patlama sonrası bölgeden geçen otomobil, oluşan dev çukura düştü. Olay maddi hasarla atlatıldı.

İhbarın ardından Muğla Su ve Kanalizasyon İdaresi (MUSKİ) tarafından hatta giden su kesildi. Bölgede onarım çalışmasına başlandı. Yolda trafik akışı tek şeritten kontrollü şekilde sağlanıyor.

Patlak nedeniyle Turgutreis Mahallesi Gazi Mustafa Kemal Atatürk Bulvarı üzerinde bulunan yerleşim yerlerinde su kesintisi yaşandı. Ekipler arızaya 10 personel 3 iş makinesi ile müdahale ederken çalışmanın kısa sürede tamamlanması için çalışılıyor.

BODRUM’DAKİ DAYANAKSIZ HATLARI DEĞİŞTİRİYORUZ

Konu hakkında açıklama yapan MUSKİ Plan ve Proje Daire Başkanı Cem Yaşar, Bodrum’da sürekli arızaların yaşandığı CTP tipi boruları değiştireceklerini söyledi. Yaşar Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Aras’ın bu konu üzerinde hassasiyetler durduğunu vurgularken, “Güney isale hattında sabah saatlerinde arıza meydana geldi. Arızadan 15 dakika sonra hepimiz buradaydık. Şu anda çalışmalarımız devam ediyor. Akşam 7-8 dolaylarında tamirat çalışmalarımızı tamamlarız. Tabi bu hat CTP hatlar çok sağlıklı olmadığı için tüm bu hatların yenilemesine başlayacağız. Ahmet Başkanımız bu hatların yenilenmesi konusunda bizlere talimat verdi. Bizlerde turizm sezonunun ardından bu hatları yenileyerek arızaları ortadan kaldıracağız” dedi.