OTOMOBİL HIRSIZI ORTALIĞI SAVAŞ ALANINA ÇEVİRDİ!

Bodrum'dan lüks otomobili çaldıktan sonra polis kovalacamasının sonunda Milas'ta...

OTOMOBİL HIRSIZI ORTALIĞI SAVAŞ ALANINA ÇEVİRDİ!
Bodrum'dan lüks otomobili çaldıktan sonra polis kovalacamasının sonunda Milas'ta kaza yapan zanlı, ortalığı savaş alanına çevirdi. Üçyol’daki kaza sonrası zanlının savunması pes dedirtti.

Bodrum'da bir villa bahçesinden lüks bir otomobili çaldıktan sonra kaçmaya başlayan zanlı, Milas polisince yakalanmak istediği sırada kaza yaptı. Ortalığı savaş alanına çeviren zanlının kaza sonrası dedikleri pes dedirtti.

Gasp ve hırsızlık iddiasıyla aranan Ortaca doğumlu Baran. E., iddiaya göre Bodrum’da bir işadamına ait 34 SZ 5719 plakalı lüks otomobili gece saatlerinde çaldı. Milas yönüne doğru kaçmaya başlayan zanlı, Bodrum’da polis ve jandarmanın kontrol noktalarında güvenlik görevlilerini tehlikeye düşürerek yoluna devam etti. 05.00 sıralarında Milas Şehir Mezarlığı yakınlarında Milas Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin kendisini yakalamak istediğini fark eden Baran.E., bu sırada aşırı hız sonucu takla atarak Üçyol’da bir apartmanın zemin katında bulunan ikinci el eşya satış mağazasını çevreleyen duvara çarptı. Kaza sonrası araçtan çıkarak kaçmak isteyen zanlı, güvenlik güçlerince yakalandı.

SAVUNMASI ŞOK ETTİ

Baran E., polise verdiği ilk bilgide, aracı kendisinin kullanmadığını, yoldan geçtiğini, otomobilin hızla gelerek kendine çarptığını, bu sırada yere düştüğünü ve hafif yaralandığını söylediyse de görevlileri inandıramadı. Zanlı, daha sonra araçta üç kişi olduklarına dair yanıltıcı bir bilgi vermek istedi ancak gerçek kısa süre sonra ortaya çıktı.

Güvenlik güçlerinin ihbarıyla olay yerine 112 acil sağlık ve itfaiye ekipleri sevk edildi. İlk müdahalesi ambulansta yapılan zanlı, 75. Yıl Milas Devlet Hastanesine sevk edildi. Zanlının hayati tehlikesinin bulunmadığı anlaşıldı. Çeşitli suçlardan sabıkası olan Baran. E.'nin, ayrıca 3 ayrı suçtan da hakkında arama kararı olan bir zanlı olduğu belirlendi.

Olaya ilişkin soruşturma başlatıldı.