Otoparklar Araç Mezarlığına Dönüştü!

Bodrum'daki trafik otoparkları tekne ve motosiklet çöplüğüne dönüştü. Yeddiemin olarak da kullanılan otoparklardaki binlerce motosiklet, yüzlerce tekne havadan görüntülendi.

Otoparklar Araç Mezarlığına Dönüştü!

Yasa dışı yollarla Yunanistan adalarına kaçmak isteyen mülteciler Sahil Güvenlik ekiplerine yakalandıktan sonra olaylarda kullanıldığı için el konulan tekne ve botlar Yalıkavak mahallesinde bulunan yeddiemin otoparkına teslim ediliyor. Yeddiemin otoparkında otomobilden çok tekne yer alıyor. Çok nadir satışa çıkarılan tekneler yeddiemin otopark işletmecilerine de sıkıntı çıkarıyor. 

BİNLERCE MOTOSİKLET ÇÜRÜMEYE TERK EDİLDİ...


  
Bodrum’un dar sokaklarında en pratik ulaşım aracı olan motosiklet sayısı da ilçede rekor sayıda. Otomobilden çok daha fazla rağbet gören motosikletler de trafik otoparkını araç mezarlığına çevirmiş durumda. Çeşitli sebeplerle yakalaması olup el konulan motosikletler de yeddiemin otoparkında ciddi yer kaplıyor. Binlerce motosiklet otoparkın neredeyse yüzde 40 oranındaki bir alanını kaplıyor. Otoparkta alıcısını bekleyen motosikletler kışın yağmurdan paslanıyor, yazın ise nemden dolayı çürüyor. Zaman zaman yapılan satış ihalelerine ise neredeyse hiç rağbet gösterilmediği ifade ediliyor.