Özel Bireylerin Anneleriyle Buluştular

Bodrum’da 2 sivil toplum kuruluşu, 8 Mart haftasında özel bireylerin eğitim gördüğü rehabilitasyon merkezini ziyaret etti.

Özel Bireylerin Anneleriyle Buluştular

Türkiye Sakatlar Derneği Bodrum Şube Başkanı Esma Ezenel ve Bodrum Girişimci İş Kadınları Derneği üyeleri, 8 Mart haftası kapsamında Ortakent Yahşi Mahallesi’nde faaliyet gösteren Bodrum Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’nin çalışanları ve özel öğrencilerin anneleri ile biraraya geldi. 

Sevinç Efekan, Tuğba Eren, Nesrin Alım ve Nedret Demir, özel gereksinimli bireylerin 3 Aralık ve 10-16 Mayıs engelli haftasında hatırlandığını, sonra unutulduğunu ifade ederek yılın her günü hatırlanması gerektiğini ifade ettiler. Türkiye Sakatlar Derneği Bodrum Şube Başkanı Esma Ezenel, Kent Haber’e yaptığı açıklamada şunları söyledi:

"8 Mart dolayısıyla bizim tercihimiz özel çocukları olan annelerimiz. Çünkü onlar büyük bir özveri ile 24 saat bir ömür boyu emek sarf ediyorlar. Bu yüzden burayı tercih ettik. Birlikte güzel bir gün geçirmeyi amaçlıyoruz. Emekçi kadınlar, siyasette, istihdamda, eğitimde biz hak ettiğimiz yerde miyiz? Bunların bir düşünelim. 65 günde 67 kadın öldürüldü. Ben şunu demek istiyorum; Allah rahmet eylesin, Neşet Ertaş ‘kadın insan, sen insanoğlusun’ demişti. Ulu önder Atatürk’ümüz ‘Dünyada her şey kadının eseridir’ demiştir. Kendisini saygıyla anıyorum.”

Bodrum Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi Kurucusu Mehmet Ali Köse de yaptığı açıklamada “Bizim kadromuzda yaklaşık 32 arkadaşımız var ve bu arkadaşlarımızın büyük çoğunluğu kadın arkadaşlarımız. Biz kendi arkadaşlarımızın kadın veya erkek olup olmadıklarıyla değil eşit haklarla, eşit koşullarla birlikte çalışmaya devam ediyoruz. Onların şefkati bize çok şey katıyor. Çocuklarımızın yaşıtlarından geride oldukları noktalarda onların sevgileri bu gelişim aşamalarını kapatmaları için çok önemli.” şeklinde konuştu.