Özmen, Açık Görüş'e Konuştu...

Özmen, Açık Görüş'e Konuştu...

Kent TV'de canlı olarak yayınlanan Açık Görüş programına konuk olan AK Parti Bodrum İlçe Başkanı Ömer Özmen, ülke ve Bodrum gündemini değerlendirdi.
    
Gazeteci-Yazar Ayhan Ongun’un hazırlayıp sunduğu programa 30 Ağustos Zafer bayramını kutlayarak başlayan Özmen konuşmasında, orman yangınlarına ilişkin tepkilerin azlığından dert yanan Ömer Özmen, turizm sezonunun yine buruk kapatıldığını, gerek hükümet nezdinde gerekse yerel anlamda acil tedbirler alınması gerektiğini söyledi.
    
Son günlerde Cumhurbaşkanı dahil, hükümet yetkililerinin Muğla ile ilgili yoğun trafiğine ilişkin bilgiler aktaran Özmen, programda Bodrum için Ankara'da takipçisi oldukları projeler hakkında şu bilgileri verdi;

“Sayın Cumhurbaşkanımız başta olmak üzere, bakanlar ve yetkili bürokratlar son dönemde Muğla’ya özel önem veriyorlar. Marmaris’te yapılan toplantı ve ardından Ankara’da yapılan Muğla zirvesinde, tüm sorunlar ve çözüm alternatifleri masaya yatırılarak bölgemiz adına çok önemli yatırım kararları gözden geçirilmiştir. Ulaşım sorununun çözümüyle ilgili olarak Torba-Yalıkavak arasındaki yolun yenilenmesinin yanında, Ortakent-Yalıkavak arasında gerçekleştirilecek tünel ve yol yapım çalışmalarına hız verilecek. Torba-Ortakent arasında yapılması düşünülen çevre yoluyla ilgili gerekli ödeneğin ayrılması için girişimler başlatılmıştır. İçmeler'de bir yat limanı yapılarak deniz turizminin geliştirilmesi amaçlanmaktadır. Kızılağaç’ta yeni stat projesi için start verildiği gibi, eski stat ve çevresinin tarihi, kültürel değerlerinin açığa çıkarılması ve korunması için gerekli çalışmalara başlanacaktır. Bitez sahilinde Gençlik Spor İl Müdürlüğüne tahsis edilen alanda motorsuz su sporları kompleksi oluşturulacak, eskiden olduğu gibi burası su sporları alanında cazibe merkezi haline gelecektir. 2021 yılında Dünya Optimist Şampiyonasının Bitez de yapılması kararlı alınmış olup, Bitez’e yapılan Gençlik merkezine ilave olarak Kızılağaç’da da bir Gençlik Merkezi yapılacak. Doğalgazın önce Milas’a ardından da Bodrum’a getirilmesi için çalışmalara başlanacak, Mausoleum’un sahile açılması için gerekli çevre düzenlemesi yapılacak. Bodrum ve çevresindeki arkeolojik ve tarihi eserlerin turizme kazandırılması için kazı çalışmalarına hız verilecek. Güzel Sanatlar Fakültesinin bulunduğu kampüs içerisinde Turizm ve Denizcilik Fakültesiyle öğrencilerin barınma sorununu çözmek için yurt yapılması için de girişimler sürüdürlmektedir. Bu günlerde ödeme tebligatları gönderilmeye başlanan ecrimisil ödemelerinde de önemli miktarda indirime gidilecektir.” 
    
Bodrum Belediyesi'yle ilgili bir soru üzerine de Ömer Özmen şunları söyledi:
    
“Bodrum’un geçen dönemlerden o kadar çok birikmiş sorunu var ki, bunların öyle kısa sürede çözülmesi beklenemez. Ancak Belediye Başkanımız Ahmet Aras’ın bu konudaki samimiyetine, çalışkanlığına ve kollektif çalışma anlayışını önemsiyor, Bodrum yararına olacak her türlü projede yanında ve destekçisi olacağımızı buradan bir kez daha duyurmak istiyorum.”

Programın tamamını, Bodrum Kent Tv'nin Facebook ve Youtube sayfalarından izleyebilirsiniz.