Özümüze Döneceğiz!..

Kent TV’de yayınlanan, gazeteci Alp Arbak’ın hazırlayıp sunduğu Ayna programının bu haftaki konukları BB Bodrumspor Başkanı Rıza Karakaya ve Bodrum Tanıtma Vakfı (BOTAV) Genel Sekreteri Cemil Bayraktar oldu.

Özümüze Döneceğiz!..

Kent TV’de yayınlanan, gazeteci Alp Arbak’ın hazırlayıp sunduğu Ayna programının bu haftaki konukları BB Bodrumspor Başkanı Rıza Karakaya ve Bodrum Tanıtma Vakfı (BOTAV) Genel Sekreteri Cemil Bayraktar oldu.

Bodrumspor Başkanı Rıza Karakaya, geçtiğimiz sezon Mehmet Kocadon’un isteğiyle seçim yılı olmasından dolayı ilk defa borçlanarak pahalı transferler yaptıklarını ancak kendilerine verilen sözlerin yerine getirilmemesi nedeniyle borç yüküyle karşı karşıya kaldıklarını belirtti. Karakaya bu durumun sıkıntı yarattığını belirterek; “Yönetimimizde ilk defa borçlandık. Mehmet Kocadon başkan, seçim yılı olması nedeniyle sportif başarı için bu hamleleri yapmamızı istedi. Geçen yıla kadar Türkiye’de borçsuz nadir kulüplerden biriydik. Ama bu yüzden borçlandık. Şimdi ise özümüze dönüyoruz. Mevcut durumumuzu hep göz önünde tutacağız. 14 branşta faaliyet gösteriyoruz. Alt yapıya çok önem veriyoruz. Hatta geçtiğimiz gün genç sporcularımızı profesyonel yaptık. Bu bizim için büyük mutluluk. Artık sporcu yetiştirip hem kendimiz hem de Türk sporu için fayda sağlayacağız. Bodrum Yarımadası’ndaki tüm kulüplerle işbirliği içindeyiz. Orada parlayan gençleri de bünyemize katıyoruz. Bu çocukların başarısı bizlere en büyük ödül” dedi. 

Rıza Karakaya takımı 3. Lig’de şampiyon yapan Necati Erkman hocayla tekrar anlaştıklarını, gençlerle tecrübeli oyuncuları harmanlayarak mücadele edeceklerini söyledi. Başkan Karakaya ayrıca 2021 Dünya Optimist Şampiyonası’nın Bodrum’da yapılacağını belirterek, başta Yelken Federasyonu ve Bodrumlu temsilcileri olmak üzere Belediye Başkanı Ahmet Aras ve yönetimin katkılarıyla organizasyonun en iyi şekilde gerçekleşeceğini söyledi.

25 ÜLKEDE TANITIM YAPIYORUZ

Ayna programının diğer konuğu BOTAV Genel Sekreteri Cemil Bayraktar oldu. BOTAV’ın turizmcilerle birlikte Bodrum Belediyesi, Bodrum Ticaret Odası, Bodrum Deniz Ticaret Odası, Bodrum Esnaf ve Sanatkarlar Odası gibi kuruluşların oluşturduğu bir kurum olduğunu söyleyen Bayraktar, tanıtım çalışmaları hakkında bilgi verdi. Bugüne kadar 25 ayrı ülkede tanıtım çalışmaları yaptıklarını söyleyen Cemil Bayraktar; “Bu ülkelerde fuarlara katılıp Bodrum standı açıyoruz. Bu fuarlarda Bodrumlu turizmcilerimiz görüşmeler yapıp anlaşmalar sağlıyorlar. Her gittiğimiz fuarın olumlu geri dönüşlerini alıyoruz. Ayrıca tanıtım faaliyetlerimiz içinde yabancı basın kuruluş temsilcilerini ağırlıyoruz. Ahmet Aras başkanımızın talimatıyla sosyal medya tanıtımları konusunda büyük bir atak başlatıyoruz. Ayrıca Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin de katılımıyla Milas, Yatağan gibi ilçelerin tarihi ve ören yerlerini de tanıtım faaliyetlerimizde kullanıyoruz. Amacımız Bodrum’un artan yatak kapasitesine paralel olarak gelen turist sayısını ve bu turistlerin yapacağı harcamayı arttırmak” dedi. 

Ayna programının tekrarı hafta boyunca Kent TV ekranlarında yer alacak. Program ayrıca Kent TV’nin Facebook sayfasıyla, Youtube sayfasında da yer alıyor.