Panoyu Sanat Eserine Dönüştürüyor

Ressam Ayşen Karakaya, ana cadde üzerindeki reklam panolarından birini sanat eserine dönüştürüyor.

Panoyu Sanat Eserine Dönüştürüyor

Mural sanatçı Ayşen Karakaya, Bodrum Atölye Buluşmaları kapsamında Kıbrıs Şehitleri Caddesi Eski Hastane Kavşağı’ndaki reklam panosunu sanat eserine çeviriyor. Karakaya'nın, "Kırmızı ışıkta durmak, hiç bu kadar sanatsal olmamıştı” sloganı ile yürüttüğü bu çalışma, trafik ışıklarında kısa süreli duranların da ilgisini çekiyor. 

Sanatı her alana taşıma hedefiyle düzenlenen çalışmaya, Karakaya’nın arkadaşları Nazlı Can ile Mesut Öner de eşlik ediyor. Bodrum Belediyesi katkılarıyla gerçekleşen projede ortaya çıkan eserinin adı ise “Bodrum’daki Siyah Tavşanı Takip Et”

Ressam Ayşen Karakaya, Kent Haber’e yaptığı açıklamada şunları dile getirdi;

“Ben sokak boyama sanatlarını çok seviyorum, duvar boyuyorum. Murallar, binalar boyadım. Bodrum Atölye Buluşmaları’na ben de bu proje ile katılıyorum. Belediye bize bir tane billboard verdi. Gelip geçenler izleyebiliyor, bunu deneyimleyebiliyorlar. Resmin ulaşılabilir ve sokakta yaşayan bir sanat olması gerektiğini düşünüyorum. O yüzden bu işi dışarıda yapmak çok daha heyecanlı ve faydalı diye düşünüyorum. Bu kavşak Bodrum’un trafik açısından hareketli olduğu bir noktası. İnsanlar günlük hayatlarına devam ederken beni, renkleri, bu üretimi görüyorlar. Bence gelen geçen insanlar için de sürpriz bir deneyim. Bu yıl sadece bu panoyu yapıyoruz. 1 Temmuz tarihine kadar burada kalacak. İnşallah önümüzdeki yıllarda daha fazla alanlar alırız ve Bodrum’un bir çok noktasında benim gibi sanatçılar bu deneyimi insanlarla yaşayabilirler.”

Muhabir; Hamdi Yörür