Paraları ve Kartı Alarak Kayboldu!

Bodrum’da bir bankanın bankamatiğinde yaşanan hırsızlık olayı, güvenlik kameraları tarafından saniye saniye görüntülendi. 

Paraları ve Kartı Alarak Kayboldu!

Bodrum’da bir bankanın bankamatiğinde yaşanan hırsızlık olayı, güvenlik kameraları tarafından saniye saniye görüntülendi. 

Bodrum’da bir Turizm Seyahat Acentası ve Renta Car şirketinin sahibi, aynı zamanda da kantin işletmecisi olan Serdar Karakaya adlı vatandaş, dün araç kredisini yatırmak için ilçe merkezindeki bir bankaya gitti. Bankanın kalabalık olması nedeniyle işlemlerini şube önündeki ATM'den yapmaya karar veren Karakaya, 2 seferde toplam 3 bin lira yatırdıktan sonra teknik sebeplerle ATM’nin devre dışı kaldığı uyarısı aldı. Bankamatiğin devre dışı kalmasıyla Karakaya’nın hem bankamatik kartı, hem de 3 bin TL’si ATM’de kaldı. 

Karakaya, yetkililere haber vermek için şube içerisine girerek görevlileri uyardı. Karakaya 10 dakika içerisinde sorunun çözüleceği yanıtını alırken, o esnada bankamatiğe gelen başka bir müşteri ise devreye giren bankamatikte iade edilen paraları ve kartı gördü. Şahıs, bir süre bankamatiğin etrafında dolaştıktan sonra, diğer bankamatiklerin de boş olduğu bir sırada Karakaya’nın hem 3 bin TL’sini, hem de bankamatik kartını alarak kayıplara karıştı. Bu anlar ise bankanın güvenlik kamerası tarafından saniye saniye görüntülendi.

Başından geçen olay ile ilgili Kent Haber’e açıklama yapan Serdar Karakaya, “Dün talihsiz bir olay ile karşılaştım. 6 bin 500 TL kadar araç kredilerim vardı. Onu ödemek için Bodrum merkezdeki Ziraat Bankası’na gittim. Bankanın içerisine girdiğimde içerisi bayağı kalabalıktı, o yüzden işlemimi ATM’den gerçekleştirmek istedim. ATM’ye elimdeki paranın 3 bin TL’sini ödedim. Bu parayı ödedikten sonra sistem tamamen devre dışı kaldı. Sistem tekrar gelecek mi diye biraz bekledim. Sistem gelmeyince haber vermek için direkt banka güvenliğine gidip durumu izah ettim. Güvenlik de ’10 dakika bekle abi senin işini hallederiz’ dedi. Daha sonra ATM’ler açıldı. ATM’ler açıldıktan sonra ‘Ne kart var, ne de para var’ dediler bana. Haliyle şok oldum ve kameraların incelenmesini istedim. Bankanın güvenlik kameraları incelendiğinde ben ATM’den ayrıldıktan hemen sonra uzun saçlı, mavi gömlekli ve beyaz pantolonlu bir arkadaşın parayı alıp gittiğini gördüm" dedi.

Başına gelen olayın dolandırıcılık mı, yoksa bir hırsızlık mı olduğunu bilemediğini söyleyen Karakaya, “Emniyete başvurdum. Emniyetten olayın araştırılacağı, dolandırıcılık mı yoksa hırsızlık mı diye banka ile bu olayı istişare yapacakları bilgisini aldım. Sonucu bekliyorum. İnşallah bulunur diye düşünüyorum” dedi.