PATLAYAN BORU YOLLARI GÖLE ÇEVİRDİ!

Bodrum'un Geriş Mahallesi'nde bir gün önce etkili olan şiddetli yağmurun ardından,...

PATLAYAN BORU YOLLARI GÖLE ÇEVİRDİ!
Bodrum'un Geriş Mahallesi'nde bir gün önce etkili olan şiddetli yağmurun ardından, bu kez de patlayan isale boru hattı, yolların suyla dolmasına neden oldu.

Bodrum ilçesi Geriş Mahallesi'nde ikinci kez patlayan su isale hattı nedeniyle, yollar göle döndü. Geriş Mahallesi'ni Yalıkavak'a bağlayan ana cadde üzerinde patlayan isale hattından caddeye akan tonlarca su, 3 kilometre ilerideki denize kadar ulaştı. Bazı ev ve işyerlerinin ilk katları sular altında kaldı. Caddenin ortasında oluşan göçük nedeniyle trafik kontrollü olarak sağlanabildi.

Geriş Mahallesi Muhtarı Hayrullah Kayacan, aynı mevkide ikinci kez hattın patladığını ve şans eseri can kaybı yaşanmadığını belirterek, "Bodrum'a su getiren hatta meydana gelen patlamalar mahallemizde huzur bırakmadı. Bugün de yine evler su altında kaldı. Yarın veya bu akşam yine patlamayacağının garantisi yok. Yüzlerce ton su, can ve mal kaybına da neden olabilir. Bu hat bir an önce ıslah edilmeli, gerekli çalışmalar yapılmalı. Yazık, kaybolan milli servet" dedi.