PATLAYAN BORULAR KABUS OLMAYA DEVAM EDİYOR!

Bodrum'da isale hattında meydana gelen patlamalar Bodrumluların kabusu olmaya devam...

PATLAYAN BORULAR KABUS OLMAYA DEVAM EDİYOR!
Bodrum'da isale hattında meydana gelen patlamalar Bodrumluların kabusu olmaya devam ediyor.

Sabah saatlerinde Ortakent Mahallesi'nde isale hattında bir patlama daha yaşandı. Saat 08:00 sularında Oyder Caddesi üzerinde bulunan isale hattında meydana gelen patlak sonrası yol çöktü, akan sular cadde üzerinde ve caddenin alt kısımlarında bulunan evlerin bahçelerini bastı. Göle dönüşen caddeye gelen ekipler yolu trafiğe kapatarak çalışma başlattı.

Bahçelerini suyla birlikte çamur basan vatandaşlardan Lila İsen, sabah saatlerinden bu yana evlerinin önünü ve bahçesini basan çamuru temizlemeye çalıştıklarını belirterek "yaz boyunca susuzluk çektik, su geldiğinde yine evde su olmuyor. Çünkü boru patlıyor. Su geldi sevinmiştik, boru patladı yine kesildi. Burada aşağı yukarı iki ayda bir boru patlıyor. Bu borular döşendiğinde ben biliyordum başımıza geleceğini. Yani görmek yetiyor. Öngörü olmadan, denetim olmadan, ucuz malzemeyle yapılan borulardan bu kadar hayır geliyor" ifadelerini kullandı.

Oyder Caddesi üzerine asfalt yapıla yapıla evlerinin kot altında kaldığına dikkat çeken Lila İsen sözlerini şöyle sürdürdü:

"Canı isteyen buraya gerekli gereksiz asfalt döküyor. En son yapılan asfalta hiç gerek yoktu. Zaten gördüğünüz gibi asfalt yapıla yapıla bizim ev kot altına düşmeye başladı. Gerektiği gibi yapılmıyor hiç bir şey. Eski asfaltın sökülüp yenisinin ondan sonra dökülmesi gerekiyor. Bu medeni yerlerde böyle yapılır. Biz o medeniyeti yakalayıncaya kadar ben ölmüş olurum."