Patlayan Su Hattı Kanalizasyonu Taşırdı

Turgutreis’te 15 gündür onarılmayan isale hattından akan sular, vatandaşın bahçesine akıp kanalizasyon giderini taşırdı. Vatandaş, evin temeli zarar görmesin diye kendince önlem almaya çalışıyor.

Patlayan Su Hattı Kanalizasyonu Taşırdı

Turgutreis Karabağ Mahallesi 2042 Sokak’ta yaklaşık 15 gün önce isale hattında patlak meydana geldi. Yoldaki eğim nedeniyle suyun az bir kısmı yüzeye çıkarken büyük bir kısmı sokak üzerindeki bir evin bahçesine akmaya başladı. Süreç içerisinde evin foseptik çukurunu doldurarak taşıran su, 15 gündür akmaya devam ediyor. 

Vatandaş, evin temeli zarar görmesin diye bahçesine yaptığı kanallarla suyu akıtmaya çalışıyor. Foseptik çukurunun taşması sebebiyle bölgede ise ağır bir koku olduğu, sudan içen bir kedinin ise enfeksiyon kaptığı ifade ediliyor. Kent Haber’e konuşan vatandaş, “Bu patlak 15 gün önce hafif sızıntı ile başladı. Hemen MUSKİ’ye bildirdik gelip baktılar, hallederiz dediler ama o günden beri gelen giden olmadı. Bugün yine aradım, şimdi yoğunluktan dolayı gelemediklerini söylediler. Su bahçe duvarından evin temeline vuruyor. Foseptik giderini taşırdı, yoğun bir koku var. Camları kokudan açamıyoruz. Taşan foseptikten içen kedinin gözünde enfeksiyon gibi bir şey oldu. Sokakta suyun zemine çıktığı yerde de bir çökme olacak böyle giderse. Korkudan oraya arabayı park edemiyorum” dedi.