Patlayan Tüpgaz Yangın Çıkardı!..

Bodrum’da sitelerin yanında bulunan makilik alanda yangın çıktı. Tüp patlaması sonucu çıktığı sanılan yangın, itfaiye ekipleri ve vatandaşlarca söndürüldü.  

Patlayan Tüpgaz Yangın Çıkardı!..

Bodrum’da sitelerin yanında bulunan makilik alanda yangın çıktı. Tüp patlaması sonucu çıktığı sanılan yangın, itfaiye ekipleri ve vatandaşlarca söndürüldü.  

Bitez mahallesi Melengeç sokakta bulunan makilik alanda iddiaya göre tüp patlaması sonucu yangın çıktı. Sitelerin tam ortasında bulunan alanda çıkan yangın rüzgarın da etkisiyle hızla büyüdü. Evlerine alevler sıçramasın diye mahalle sakinleri bahçe hortumlarıyla yangını söndürmek için çaba sarf etti. Muğla Büyükşehir Belediyesi Bodrum İtfaiye Grup Amirliği ekipleri de yangına hızlı bir şekilde müdahale etti. 3 itfaiye aracı ile müdahale edilen yangın yaklaşık 1 saatte söndürüldü. 

Soğutma çalışmaları yapılan makilik alanda patlayan bahse konu tüp de ortaya çıktı. Tüpün yanı sıra arazide bir adet ağaç kesmek için kullanılan hızar da bulundu. Tüpün patlamasının ardından hızarın içerisinde bulunan yanıcı maddenin de tutuşmasıyla yangının bir anda büyüdüğü sanılıyor. Yangının çıktığı bölgede 112 ekipleri de hazır bulundu. 

Yangının sönmesiyle mahalle sakinleri rahat bir nefes alırken birkaç dönümlük otluk alan ve içerisindeki ağaçlar zarar gördü.