Pazara Kadar Yağış ve Fırtına Var

Bodrum'da dün akşam saatlerinde başlayan yağışlı hava etkili oluyor. Yağışın pazar sabah saatlerine kadar aralıklarla sürmesi beklenirken, öğleden sonra saatlerinde Bodrum-Kaş arasında denizde fırtına bekleniyor.

Pazara Kadar Yağış ve Fırtına Var

Ülke genelinde şiddetli sağanak yağışlar etkili olurken bölgemize de dün akşamdan itibaren yağış düşmeye başladı. Aralıklarla düşen yağışlar herhangi bir olumsuzluğa neden olmadı. Meteoroloji'den aktarılan son dakika haberine göre; ülke genelinde önümüzdeki günlerde de devam etmesi beklenen yaz sağanakları bugün etkisini daha da artıracak. Bazı bölgeler için şiddetli ve ani yağışlara karşı uyarılar ise art arda geliyor.

Türkiye, yaz sağanaklarıyla mücadele ediyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM) tarafından yapılan haftalık değerlendirme raporuna göre; yurdun birçok yerinde şiddetli ve ani yağışlar bekleniyor. Birçok yer için su taşkını ve sel uyarıları da veriliyor.

Yapılan son değerlendirmeye göre; hava sıcakları yurdun kuzey iç ve batı kesimlerde 2 ila 6 derece azalacak. Yağışların İstanbul dahil olmak üzere Marmara, Ege ve İç Anadolu Bölgesi'nde kuvvetli olması beklenirken oluşabilecek olumsuzluklara karşı da uyarı veriliyor. 

Bölgemizde ara ara etkili olan yağışların pazar sabah saatlerinden sonra etkisini kaybetmesi bekleniyor.

Öte yandan meteoroloji denizde fırtına uyarısı yaptı. Yapılan açıklamada, Bodrum-Kaş arasında rüzgarın bugün (Cumartesi) öğle saatlerinden itibaren güney ve güneydoğu yönlerden 6 ila 8 kuvvetinde (50-75 km/sa) fırtına şeklinde eseceğinin tahmin edildi vurgulandı. Fırtınanın, akşamüstü saatlerinden sonra etkisini kaybetmesi bekleniyor.